X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Uczestnicy

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 14:10
Przez rok pracowali nad koncepcją podróży, robili próby na morzu i lądzie oraz zbierali fundusze. A wszystko po to, żeby spełnić marzenia o wyprawie do przylądków ludzkiej wrażliwości.
Uczestnicy
Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Taka właśnie myśl przyświeca projektowi "Trzy Sztuki w Antarktyce", w którym wezmą udział:

  • Adam Nowak – lider, wokalista i kompozytor piosenek zespołu Raz Dwa Trzy,

Pochodzi z Poznania. Artysta, lider, autor tekstów, gitarzysta i wokalista zespołu Raz, Dwa, Trzy. Na początku swej artystycznej drogi był aktorem kabaretów: Drugi Garnitur i Grupy Działań Odurzających – Kibuc. Współpracował z kabaretem Potem. W 1990 roku założył zespół Raz, Dwa, Trzy, z którym do dzisiaj z ogromnym powodzeniem koncertuje w całej Polsce. Nagrał 10 płyt, w tym te najważniejsze „Jestem Polakiem”, „Cztery”, „Sufit”, „Trudno nie wierzyć w nic”, „Osiecka”, „Młynarski”, „Skądokąd”. W 1997 roku stworzył muzykę do filmu „Historie miłosne” Jerzego Stuhra, za którą w tym samym roku na 22. FPFF otrzymał nagrodę Polskiego Radia Kraków. W 2004 krakowskie wydawnictwo „Paganini” wydało książkę „Trudno nie wierzyć w nic” – wywiad-rzekę z Adamem Nowakiem (rozmowę prowadził Cezary Sękalski). W 2005, na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie otrzymał Nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt twórczości.

  • fotograf ekstremalny Bartosz Stróżyński

Pochodzi z Wołowa, na stałe osiadł w Poznaniu. Z wykształcenia finansista, z zamiłowania fotograf podwodny, fotograf przyrody, kompozytor, autor tekstów, producent klipów muzycznych oraz projektów multimedialnych. Autor książki pt. „AntArktyka. Podwodne zauroczenie” wydanej przez National Geographic w 2014 roku. Nagradzany w wielu prestiżowych konkursach fotograficznych, między innymi w International Photography Awards, Por el Planeta Competition, European Wildlife Photographer of the Year i Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic. Uczestnik licznych wypraw fotograficznych, między innymi Elysium – Shackleton’s Antarctic Visual Epic. Zafascynowany Arktyką i Antarktyką. Specjalizuje się w fotografii zimowej, fotografii wodnych ssaków, fotografii podwodnej krokodyli oraz fotografii podwodnej rzek. Na stałe współpracuje z Magazynem Przyrodniczym Salamandra. Autor artykułów o nurkowaniu i fotografii podwodnej publikowanych w kraju i za granicą. Jego prace pojawiają się w wielu prestiżowych magazynach, między innymi w Magazyn National Geographic, Miesięcznik Fotograficzny Foto, Scuba Diver Through the Lens, Scuba Diving Magazine, X-Ray Mag, Sport Diver.

  • jako ambasador wyprawy – aktor i reżyser Olaf Lubaszenko

Pochodzi z Wrocławia. Aktor filmowy i teatralny, reżyser, dyrektor artystyczny Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Jeden z najbardziej lubianych i popularnych polskich aktorów i reżyserów, niezapomniany Kamil Kurant, Tomek z „Krótkiego filmu o miłości” Krzysztofa Kieślowskiego czy tytułowy Kroll z debiutu Władysława Pasikowskiego. Jego reżyserki debiut „Sztos” był jednym z najpopularniejszych polskich filmów lat dziewięćdziesiątych. Jeszcze większy sukces odniósł komediami „Chłopaki nie płaczą” i „Poranek kojota”. Zapalony kibic piłki nożnej, były kapitan Reprezentacji Artystów Polskich, a w młodości – aspirujący do profesjonalnej gry zawodnik.

W trakcie przedsięwzięcia towarzyszyć im będzie Paweł Drozd, a jego relacje będzie można usłyszeć w Trójce, która objęła ten projekt swoim patronatem.

Paweł Drozd pochodzi z Konina, na stałe osiadł w Warszawie, dziennikarz Programu III Polskiego Radia, specjalizuje się w tematyce międzynarodowej i podróżniczej. W Trójce prowadzi audycję “Świat z lotu Drozda”, związany również z audycjami „Raport o stanie świata” oraz “Klub Trójki”

Jako reporter radiowy odwiedził m.in. Indie, Bhutan, Haiti, Papuę-Nową Gwineę, Norwegię i Finlandię. Trzykrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategorii reportaż (2013, 2014, 2015). Brał udział w produkcji kilku serii programów telewizyjnych „Boso przez świat” oraz „Wojciech Cejrowski. Boso” emitowanych w TVP, TVN oraz TV Puls. Na Facebooku prowadzi stronę „Świat z lotu Drozda”. Miłośnik dźwięku i ostrych przypraw.

(źródło: 3sztuki.pl)