Uczestnicy

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 14:10
Przez rok pracowali nad koncepcją podróży, robili próby na morzu i lądzie oraz zbierali fundusze. A wszystko po to, żeby spełnić marzenia o wyprawie do przylądków ludzkiej wrażliwości.
Uczestnicy
Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Taka właśnie myśl przyświeca projektowi "Trzy Sztuki w Antarktyce", w którym wezmą udział:

  • Adam Nowak – lider, wokalista i kompozytor piosenek zespołu Raz Dwa Trzy,

Pochodzi z Poznania. Artysta, lider, autor tekstów, gitarzysta i wokalista zespołu Raz, Dwa, Trzy. Na początku swej artystycznej drogi był aktorem kabaretów: Drugi Garnitur i Grupy Działań Odurzających – Kibuc. Współpracował z kabaretem Potem. W 1990 roku założył zespół Raz, Dwa, Trzy, z którym do dzisiaj z ogromnym powodzeniem koncertuje w całej Polsce. Nagrał 10 płyt, w tym te najważniejsze „Jestem Polakiem”, „Cztery”, „Sufit”, „Trudno nie wierzyć w nic”, „Osiecka”, „Młynarski”, „Skądokąd”. W 1997 roku stworzył muzykę do filmu „Historie miłosne” Jerzego Stuhra, za którą w tym samym roku na 22. FPFF otrzymał nagrodę Polskiego Radia Kraków. W 2004 krakowskie wydawnictwo „Paganini” wydało książkę „Trudno nie wierzyć w nic” – wywiad-rzekę z Adamem Nowakiem (rozmowę prowadził Cezary Sękalski). W 2005, na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie otrzymał Nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt twórczości.

  • fotograf ekstremalny Bartosz Stróżyński

Pochodzi z Wołowa, na stałe osiadł w Poznaniu. Z wykształcenia finansista, z zamiłowania fotograf podwodny, fotograf przyrody, kompozytor, autor tekstów, producent klipów muzycznych oraz projektów multimedialnych. Autor książki pt. „AntArktyka. Podwodne zauroczenie” wydanej przez National Geographic w 2014 roku. Nagradzany w wielu prestiżowych konkursach fotograficznych, między innymi w International Photography Awards, Por el Planeta Competition, European Wildlife Photographer of the Year i Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic. Uczestnik licznych wypraw fotograficznych, między innymi Elysium – Shackleton’s Antarctic Visual Epic. Zafascynowany Arktyką i Antarktyką. Specjalizuje się w fotografii zimowej, fotografii wodnych ssaków, fotografii podwodnej krokodyli oraz fotografii podwodnej rzek. Na stałe współpracuje z Magazynem Przyrodniczym Salamandra. Autor artykułów o nurkowaniu i fotografii podwodnej publikowanych w kraju i za granicą. Jego prace pojawiają się w wielu prestiżowych magazynach, między innymi w Magazyn National Geographic, Miesięcznik Fotograficzny Foto, Scuba Diver Through the Lens, Scuba Diving Magazine, X-Ray Mag, Sport Diver.

  • jako ambasador wyprawy – aktor i reżyser Olaf Lubaszenko

Pochodzi z Wrocławia. Aktor filmowy i teatralny, reżyser, dyrektor artystyczny Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Jeden z najbardziej lubianych i popularnych polskich aktorów i reżyserów, niezapomniany Kamil Kurant, Tomek z „Krótkiego filmu o miłości” Krzysztofa Kieślowskiego czy tytułowy Kroll z debiutu Władysława Pasikowskiego. Jego reżyserki debiut „Sztos” był jednym z najpopularniejszych polskich filmów lat dziewięćdziesiątych. Jeszcze większy sukces odniósł komediami „Chłopaki nie płaczą” i „Poranek kojota”. Zapalony kibic piłki nożnej, były kapitan Reprezentacji Artystów Polskich, a w młodości – aspirujący do profesjonalnej gry zawodnik.

W trakcie przedsięwzięcia towarzyszyć im będzie Paweł Drozd, a jego relacje będzie można usłyszeć w Trójce, która objęła ten projekt swoim patronatem.

Paweł Drozd pochodzi z Konina, na stałe osiadł w Warszawie, dziennikarz Programu III Polskiego Radia, specjalizuje się w tematyce międzynarodowej i podróżniczej. W Trójce prowadzi audycję “Świat z lotu Drozda”, związany również z audycjami „Raport o stanie świata” oraz “Klub Trójki”

Jako reporter radiowy odwiedził m.in. Indie, Bhutan, Haiti, Papuę-Nową Gwineę, Norwegię i Finlandię. Trzykrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategorii reportaż (2013, 2014, 2015). Brał udział w produkcji kilku serii programów telewizyjnych „Boso przez świat” oraz „Wojciech Cejrowski. Boso” emitowanych w TVP, TVN oraz TV Puls. Na Facebooku prowadzi stronę „Świat z lotu Drozda”. Miłośnik dźwięku i ostrych przypraw.

(źródło: 3sztuki.pl)