X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ciężka choroba i trudne relacje z rodzeństwem

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 10:05
Jak wygląda dzieciństwo dziecka, którego rodzeństwo jest przewlekle lub śmiertelnie chore?
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne) Foto: Jannarong/Shutterstock

Rodzice, choć bardzo chcą, nie są w stanie w równym stopniu poświęcać czasu wszystkim dzieciom, bo to chore potrzebuje go najwięcej. Zdrowe dzieci siłą rzeczy są trochę z boku.  Emilka ma chorą siostrę. Pięcioletnia Ala nie chodzi, nie siedzi sama, nie je sama, nie mówi. Wymaga stałej opieki. Tata pracuje, a mama opiekuje się dziećmi w domu.

Dziewczynka nie radzi sobie z nauką, brakiem akceptacji rówieśników i chorobą siostry. Gdyby nie pomoc psychologiczna i wsparcie z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, pod którego opieką jest rodzina, byłoby ciężko. Choroba jednego z dzieci wpływa na całą rodzinę.

***

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Magdy Skawińskiej "Chciałabym z nią pójść za rękę". Nadamy go we wtorek (28.03) o godz. 8.13.

Zobacz więcej na temat: Magda Skawińska