"Pasja" - Witold Janiak i Adam Rymarz

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 20:00
Zapraszamy do wysłuchania nagrania koncertu pieśni pasyjnych ze wspólnego albumu Witolda Janiaka i Adama Rymarza "Stabat Mater Dolorosa".
Audio
  • "Pasja" wedug Witolda Janiaka i Adama Rymarza (Koncert/Trójka)
Witold Janiak
Witold Janiak Foto: Aleksandra Korszuń

Koncert Witolda Janiaka i Adama Rymarza "Pasja" odbył się 14 kwietnia (piątek).

Adam Rymarz to wokalista, dyrygent i trener wokalny obdarzony słuchem absolutnym. Witold Janiak jest pianistą jazzowym, absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach.

Koncert oparty o materiał z albumu "Stabat Mater Dolorosa…" zawierał m.in. tradycyjne pieśni wielkopostne a także impresje na temat tytułowego "Stabat Mater" G. B. Pergolesiego.

Sami artyści tak mówią o wspomnianym materiale: W naszych opracowaniach dążyliśmy do maksymalnego uwydatnienia mistycznego, pasyjnego i modlitewnego charakteru tych dzieł. Nacisk położyliśmy na umocnienie modalnego charakteru kompozycji przez co ogólny nastrój koncertu zbliża się do średniowiecznego rozumienia Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa. Prym wiedzie tu głos z fortepianem, dyskretnie tylko wspomagany brzmieniem syntezatorów i dźwięków z komputera. Momenty improwizowane scalają sonorystycznie całość, budując bardzo osobisty, introwertyczny charakter.

(ei/mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: Wielki Post MUZYKA