X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jeden kleszcz zrujnował życie dorosłego mężczyzny

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 21:00
Maj, słońce i przyroda są już na wyciągnięcie ręki. Kto by pomyślał, że mogą być zdradzieckie i że kilka godzin na powietrzu może zniszczyć życie dorosłego mężczyzny?
Katarzyna i Wojciech Jaroszewicz
Katarzyna i Wojciech JaroszewiczFoto: archiwum prywatne

Chociaż pogoda na weekend nie zapowiada się zbyt pięknie, to jednak kiedy tylko zrobi się ciepło, wszyscy ochoczo zaczniemy korzystać w uroków natury. Kto nie lubi leżeć na zielonej trawie? Niestety, beztroskie chwile na łonie przyrody mogą okazać się bardzo niebezpieczne...

Kilka lat zajęło lekarzom sprawdzenie, co faktycznie dolega panu Wojciechowi Jaroszewiczowi. W tym czasie jego stan się pogarszał, stopniowo tracił władanie w nogach i jednej ręce, zaczął poruszać się na wózku inwalidzkim. Ostatecznie okazało się, że cierpi na neuroboreliozę, która bezlitośnie niszczy układ nerwowy. A wszystkiemu winny jest jeden kleszcz...

O tym, jak zmieniło się życie po ukąszeniu kleszcza pan Wojciech i jego żona Katarzyna opowiedzą w "Godzinie prawdy". Zapraszamy do wysłuchania historii o walce o lepsze życie, która niestety jest bardzo trudna. 

***

Do wysłuchania "Godziny prawdy" zapraszamy w piątek (28.04) od godz. 12.05 do 13.00. Audycję prowadzi Michał Olszański.

Czytaj także

Dlaczego borelioza jest taka podstępna?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 17:22
- Boreliozę można rozpoznać niemal w każdym laboratorium. Ale wiele osób, chociaż ma dodatni test w kierunku boreliozy, wcale na nią nie choruje - przestrzegał w Trójce dr Paweł Grzesiowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie po wypadku. "Nauczmy się doceniać małe rzeczy"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 17:22
- Wydaje mi się, że bardzo ważne jest to, by doceniać małe rzeczy, nawet te najmniejsze i żyć bez oczekiwań, brać życie takim, jakim jest. Mieć więcej zrozumienia dla siebie i innych - mówi fizjoterapeutka Beata Jałocha.
rozwiń zwiń