Jeden kleszcz zrujnował życie dorosłego mężczyzny

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 21:00
Maj, słońce i przyroda są już na wyciągnięcie ręki. Kto by pomyślał, że mogą być zdradzieckie i że kilka godzin na powietrzu może zniszczyć życie dorosłego mężczyzny?
Katarzyna i Wojciech Jaroszewicz
Katarzyna i Wojciech JaroszewiczFoto: archiwum prywatne

Chociaż pogoda na weekend nie zapowiada się zbyt pięknie, to jednak kiedy tylko zrobi się ciepło, wszyscy ochoczo zaczniemy korzystać w uroków natury. Kto nie lubi leżeć na zielonej trawie? Niestety, beztroskie chwile na łonie przyrody mogą okazać się bardzo niebezpieczne...

Kilka lat zajęło lekarzom sprawdzenie, co faktycznie dolega panu Wojciechowi Jaroszewiczowi. W tym czasie jego stan się pogarszał, stopniowo tracił władanie w nogach i jednej ręce, zaczął poruszać się na wózku inwalidzkim. Ostatecznie okazało się, że cierpi na neuroboreliozę, która bezlitośnie niszczy układ nerwowy. A wszystkiemu winny jest jeden kleszcz...

O tym, jak zmieniło się życie po ukąszeniu kleszcza pan Wojciech i jego żona Katarzyna opowiedzą w "Godzinie prawdy". Zapraszamy do wysłuchania historii o walce o lepsze życie, która niestety jest bardzo trudna. 

***

Do wysłuchania "Godziny prawdy" zapraszamy w piątek (28.04) od godz. 12.05 do 13.00. Audycję prowadzi Michał Olszański.

Czytaj także

Dlaczego borelioza jest taka podstępna?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 17:22
- Boreliozę można rozpoznać niemal w każdym laboratorium. Ale wiele osób, chociaż ma dodatni test w kierunku boreliozy, wcale na nią nie choruje - przestrzegał w Trójce dr Paweł Grzesiowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie po wypadku. "Nauczmy się doceniać małe rzeczy"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 17:22
- Wydaje mi się, że bardzo ważne jest to, by doceniać małe rzeczy, nawet te najmniejsze i żyć bez oczekiwań, brać życie takim, jakim jest. Mieć więcej zrozumienia dla siebie i innych - mówi fizjoterapeutka Beata Jałocha.
rozwiń zwiń