X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Iwona Chmielewska i świat jej pięknych książek

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 22:15
- Badacze mówią: książka obrazkowa czy picture book, ale ja się buntuję przeciwko takim okresleniom - podkreśla Iwona Chmielewska, autorka książek, w których tekst i obraz dopełniają się.
Audio
  • Iwona Chmielewska i świat jej pięknych książek (Audycja specjalna/Trójka)
Iwona Chmielewska
Iwona ChmielewskaFoto: PAP/Radek Pietruszka

By zapowiedzieć Iwonę Chmielewską, Dariusz Bugalski wybrał cytat niezwykłego autora. "Czasem z grubej książki człowiek nic się nie dowie nowego, a z cienkiej książki - dużo". To Janusz Korczak. Te słowa pasują jak ulał do autorki honorowanej najważniejszymi światowymi nagrodami.

Iwona Chmielewska tworzy książki, które otwierają drzwi dla wyobraźni odbiorcy. Poruszają najważniejsze problemy, mówią o najtrudniejszych i najpiękniejszych sprawach: niesprawiedliwości, nierównościach społecznych, miłości, macierzyństwie, wdzięczności… To książki dla dorosłych i dla dzieci, a także dla dzieci w dorosłych.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której Iwona Chmielewska opowiada m.in. o swoim warsztacie pracy i popularności jej książek w dalekiej Azji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość: Iwona Chmielewska (autorka książek)
Data emisji: 15.06.2017
Godzina emisji: 17.05

mk