Krystyna Cierniak-Morgenstern: starałam się być w cieniu

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 20:40
- Wydaje mi się, że mogłam być bardziej otwarta, ale nie chciałam nikogo urazić, popełnić katastroficznych błędów - mówi o bardzo osobistej książce "Nasz film. Sceny z życia z Kubą" jej autorka Krystyna Cierniak-Morgenstern.
Audio
  • Spotkanie z Krystyną Cierniak-Morgenstern (Audycja specjalna/Trójka)
Krystyna Cierniak-Morgenstern podczas uroczystości wręczenia nagrody Perspektywa im. Janusza Kuby Morgensterna w warszawskim kinie Kultura 14 listopada 2016 r.
Krystyna Cierniak-Morgenstern podczas uroczystości wręczenia nagrody Perspektywa im. Janusza "Kuby" Morgensterna w warszawskim kinie Kultura 14 listopada 2016 r.Foto: PAP/Marcin Obara

Krystyna Cierniak-Morgenstern jest utalentowaną plastyczką, autorką wielu wspaniałych gobelinów, w młodości pojawiała się również w niewielkich rolach w wielu polskich filmach. Prywatnie, pół wieku była żoną Janusza Morgensterna, wybitnego reżysera i producenta, aż do jego śmierci w 2011 roku.

W rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim wspomina okoliczności, w jakich narodził się pomysł na książkę "Nasz film. Sceny z życia z Kubą", która na rynku ukazała się w marcu tego roku. Opowiada również o wyjątkowym domu na warszawskim Żoliborzu i legendarnych spotkaniach, jakie się tam odbywały. Wspomina także sławy polskiego kina debiutujące w filmach męża i tłumaczy, dlaczego "starała się być w cieniu".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Audycja specjalna
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Krystyna Cierniak-Morgenstern
Data emisji: 15.06.2017
Godzina emisji: 14.08

mk