Tylko w Trójce: koncert PJ Harvey z OFF Festivalu

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 09:00
Od piątku 4 sierpnia do niedzieli 6 sierpnia Trójka relacjonuje najważniejsze wydarzenia podczas tegorocznego OFF Festivalu w Katowicach. Miło nam poinformować słuchaczy Programu 3 i fanów dobrej muzyki, że Trójka uzyskała zgodę PJ Harvey na bezpośrednią transmisję jej koncertu, który odbędzie się w sobotę 5 sierpnia. Początek tego niezwykłego wydarzenia o godz. 19.40.
PJ Harvey
PJ HarveyFoto: mat. prasowe

– Znakomita kompozytorka, poetka, instrumentalistka i wokalistka, charyzmatyczna osobowość sceniczna. Jedyna w swoim rodzaju Polly Jean, którą podziwiamy od lat i we wszystkich jej wcielaniach – i tym najdawniejszym, chropowatym, postpunkowym, i tym szlachetnym, kameralnym z albumu "White Chalk" (2007) i natchnionym, zaangażowanym, folkrockowym z "Let England Shake" (2011) i "The Hope Six Demolition Project" (2016). Imponuje nam to, że PJ Harvey chce pieśnią zmieniać świat i wierzymy, że wielu z nas przekona w Katowicach, że warto się do tego dzieła przyłączyć – piszą organizatorzy festiwalu, którzy widzą w PJ Harvey – tak jak zresztą większość fanów – największą gwiazdę imprezy, która odbywa się (pod patronatem Programu 3 Polskiego Radia) w katowickiej Dolinie Trzech Stawów od piątku 4 sierpnia do niedzieli 6 sierpnia. Jej koncert usłyszymy na antenie Trójki w sobotę 5 sierpnia w godz. 19.40-20.55.

– Jest takie określenie, którego pewnie często nadużywamy – "Trójkowy artysta". Ale jeśli chodzi o PJ Harvey, która na pewno jest właśnie taką "Trójkową artystką", to kibicowaliśmy jej w zasadzie od samego początku kariery, czyli wczesnych lat 90. I tak jest do dziś. Każda jej nowa płyta to wielkie wydarzenie. Podobnie koncerty. Dlatego jesteśmy dumni z tego, że na hasło "Trójka" management artystki, a przede wszystkim ona sama zgodzili się na transmisję występu z OFF Festivalu, co w tym w przypadku jest dla nas szalenie ważne. Łączymy się bowiem z tym, co właśnie dzieje się na scenie. Przypomnę tylko – bardzo często artyści proszą o zatwierdzenie koncertu, by móc dokonać jakichś poprawek, np. wyciąć nieudane fragmenty. Natomiast PJ bez problemu zgodziła się na to, żeby fani Trójki mogli wysłuchać jej koncertu "na żywo", tak jakby byli pod sceną – mówi Piotr Metz, kierownik redakcji muzycznej Programu 3.

Przypomnijmy pozostałe audycje, które Trójka nada z tej imprezy: w piątek, 4 sierpnia, Trójka wyemituje specjalne OFF-owe wydanie "Fest programu", który poprowadzi Anna Gacek (godz. 12.00-13.00), a Piotr Metz będzie gospodarzem "W tonacji Trójki" (godz. 13.00-15.00) nadawanej z Katowic. Słuchacze Programu 3 będą mogli poczuć atmosferę imprezy również dzięki Piotrowi Stelmachowi, który zaprasza na nocną "Offensywę" (godz. 23.00-24.00).

Relacje Trójkowych dziennikarzy z OFF Festivalu pojawią się również w sobotę 5 sierpnia w "Radiowym domu kultury" Agnieszki Obszańskiej i Agnieszki Szydłowskiej (godz. 13.00-15.00) oraz w specjalnej, pięciogodzinnej audycji, którą poprowadzą: Anna Gacek, Piotr Stelmach i Piotr Metz (godz. 17.00-22.00; w tym transmisja wspomnianego koncertu PJ Harvey).