X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie tylko "Zielone wzgórza nad Soliną", czyli jesienne wydanie audycji "Trójka wraca do korzeni" z Bieszczad

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 20:00
– Byliśmy na zaporze, a także pływaliśmy łódką. Opowiadaliśmy historie wiosek, które znalazły się pod wodą, gdy powstawał Zalew Soliński – mówi Łukasz Karusta, który odwiedził Solinę w ramach cyklu "Trójka wraca do korzeni". 
Audio
  • Bieszczadzkie spotkania z... niedźwiedziami (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Niezwykłe bieszczadzkie historie (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Smolarze opowiadają o swojej pracy (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Bieszczady – miejsce piękne o trudnej historii (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Nie tylko Połonina Wetlińska. Co warto zobaczyć w Bieszczadach? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Solina
SolinaFoto: Łukasz Karusta/PR3

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili kilkanaście miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelpin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską i Lądek-Zdrój. W każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 5 października w Solinie. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawych informacji o atrakcjach turystyczno-krajoznawczych, lokalnej kuchni i zwyczajach mieszkańców wsi położonej u podnóża Bieszczad. Ponadto usłyszeliśmy mało znane ciekawostki z historii i teraźniejszości regionu, a reporter Programu 3 – Łukasz Karusta – zaprosił do rozmowy liderów lokalnej społeczności: gospodarzy gminy, przewodników i animatorów kultury – jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Soliny i okolic.

Będą spotkania z ludźmi, którzy rzucili wszystko co mieli w miastach i przenieśli się tutaj, by żyć właśnie tutaj. Spotkamy się również z ostatnimi smolarzami, czyli mężczyznami, którzy pracują przy wypalaniu węgla drzewnego. Wybierzemy się oczywiście na spacer w góry, odwiedzimy kultowe bieszczadzkie miejsca i sprawdzimy, dlaczego właśnie ta część Polski inspiruje artystów –  wszak wierszy i piosenek o Bieszczadach mamy całe mnóstwo – zapowiadał przed programem Łukasz Karusta.

Jego relacje z Soliny wyemitowaliśmy w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki": o godz. 6.40, 7.40, 16.20, 17.10 i 18.25.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

Czytaj także

Trójka wraca do korzeni w... Toruniu. Pierniki, Kopernik i wiele więcej

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 18:40
Jak żyje się w grodzie wpisanym na listę zabytków UNESCO, ale jednocześnie pełnym energii i bogatym w społeczne inicjatywy? Sprawdzają to reporterzy Programu 3, w ramach piątego już przystanku na trasie radiowego cyklu "Trójka wraca do korzeni".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trójka wraca do korzeni". Historia i współczesność Pelplina

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 12:00
W czwartek zabieraliśmy Państwa do Pelplina. Nasz reporter sprawdzał, jak żyli średniowieczni mnisi i wziął lekcję pisania gęsim piórem. Spróbował też przetłumaczyć najtrudniejsze słowa z dialektu kociewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dżungla na Borneo – piękno, które oddajemy za chipsy…

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 15:24
– To ostatnie miejsce na ziemi, gdzie przyroda jest taka jak przed wiekami – mówi w Trójce podróżnik Grzegorz Kapla.
rozwiń zwiń