X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pieniny, Dunajec i Św. Kinga, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Krościenku

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 15:55
Kolejnym przystankiem na trasie cyklu "Trójka wraca do korzeni" było Krościenko. Relacje z tego miejsca przygotowała dla naszych słuchaczy Paulina Kozion.
Audio
  • Paulina Kozion przepytuje słynną sosenkę na Sokolicy (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Spływ Dunajcem z beskidzkimi flisakami (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Zdrowotne źródła świętej Kingi (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Zasłużeni dla kultury z królewskiego miasta Krościenka (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Beskidzcy rękodzielnicy i niezwykła wystawa zwierząt (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Trójka w Pieninach
Trójka w PieninachFoto: Paulina Kozion

– Byliśmy na rynku i nad samą rzeką, czyli Dunajcem. Opowiadaliśmy legendy o św. Kindze – patronce tego regionu i pierwszej turystce, która podobno wspinała się po tutejszych Pieninach. Szukaliśmy morza w… górach. A dokładnie morza mgieł – mówi Paulina Kozion, która w czwartek 19 października odwiedziła z reporterskim mikrofonem Krościenko. A to wszystko w ramach cyklu "Trójka wraca do korzeni". 

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili kilkanaście miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelpin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską,  Lądek-Zdrój i Solinę. W każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 19 października w Krościenku. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawych informacji o atrakcjach turystyczno-krajoznawczych i zwyczajach mieszkańców wsi położonej w Pieninach. Ponadto usłyszeliśmy mało znane ciekawostki z historii i teraźniejszości regionu, a reporterka Programu 3 – Paulina Kozion zaprosiła do rozmowy liderów lokalnej społeczności: gospodarzy gminy, przewodników i animatorów kultury – jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Krościenka i okolic.

– Spotkaliśmy się z lokalnymi artystami, wszak mieszka i pracuje tutaj wielu poetów, muzyków, rzeźbiarzy i malarzy. Posmakowaliśmy też Stefana, Michaliny i Marii, czyli… miejscowych wód mineralnych – opowiada Paulina Kozion.

Jej relacje z Krościenka zostały wyemitowane w porannym popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki".

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych tygodniach Program 3 odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

Czytaj także

Krzyżowcy, generał Haller i Deyna, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Starogardzie Gdańskim

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 13:00
Stolica Kociewia, miasto założone przez krzyżowców, kiedyś nazywane "Łodzią północy". Tym razem w ramach cyklu "Trójka wraca do Korzeni" opowiedzieliśmy o Starogardzie Gdańskim. To był 12. przystanek na trasie reporterskiego cyklu Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Termy, jaskinie i ptasznicy, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Lądku-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 13:20
Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. W ramach akcji "Trójka wraca do korzeni" tym razem odwiedzamy Lądek-Zdrój.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko "Zielone wzgórza nad Soliną", czyli jesienne wydanie audycji "Trójka wraca do korzeni" z Bieszczad

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 20:00
– Byliśmy na zaporze, a także pływaliśmy łódką. Opowiadaliśmy historie wiosek, które znalazły się pod wodą, gdy powstawał Zalew Soliński – mówi Łukasz Karusta, który odwiedził Solinę w ramach cyklu "Trójka wraca do korzeni". 
rozwiń zwiń