X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Święta bez granic 2018". Pierwsza licytacja przed nami

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 10:00
Zestaw płyt z autografem Jean-Michela Jarre'a, wyjątkowy krzyż od Kory, obraz Piotra Czajkowskiego, filiżanka i strona scenariusza od Krzysztofa Zanussiego, oryginalne wydania winyli z filmów o Panu Kleksie z autografem Piotra Fronczewskiego i statuetka Srebrne Usta 2017 od Witolda Waszczykowskiego – oto przedmioty, które będzie można zdobyć podczas pierwszej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic 2018".
Święta bez granic 2018  pierwsza licytacja
"Święta bez granic 2018" – pierwsza licytacja Foto: PR

W piątek 30 listopada słuchacze Programu 3 Polskiego Radia usłyszą charakterystyczne słowa Kuby Strzyczkowskiego: "Po raz pierwszy, po raz drugi, po raz trzeci… Sprzedane!".

<<<Święta bez granic 2018 – wszystko o akcji>>>

A to wszystko w trakcie licytacji pamiątek podarowanych przez znane osoby – przyjaciół Trójki na potrzeby akcji "Święta bez granic 2018". Dochód z tej oraz kolejnych aukcji organizowanych przez Trójkę wspólnie z Fundacją Świętego Mikołaja zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z Mariupola na Ukrainie.

Radiowa Trójka już od 26 lat prowadzi akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym "Karpiem", czyli świąteczną piosenką Programu 3. W tym roku celem akcji, organizowanej we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja, jest zebranie środków na pomoc dzieciom z Mariupola na wschodzie Ukrainy.

Rok temu zachęcaliśmy Państwa do udziału w akcji charytatywnej na rzecz dzieci z Aleppo w Syrii. "Wojna wywróciła ich życie do góry nogami" – pisaliśmy w książeczce do płyty "Święta bez granic 2017". Tym razem chcielibyśmy prosić o wsparcie dla najmłodszych mieszkańców Mariupola na Ukrainie. Od ponad 4 lat na wschodzie kraju toczy się wojna z siłami prorosyjskimi. Linia frontu przebiega tuż obok miasta. Sto tysięcy osób, z czego większość to dzieci, uciekło do Mariupola z terenów objętych walkami. Żyją w bardzo trudnych warunkach, w nieustannym zagrożeniu. Dlatego w tym roku – podczas akcji "Święta bez granic 2018" – chcemy pomóc dzieciom z Mariupola – mówią dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia, którzy tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia nagrali specjalny utwór przewodni akcji, czyli kultowego "Karpia".

Zebrane środki trafią do dzieci z Mariupola. – Doskwiera im brak poczucia bezpieczeństwa, bieda, brak dostępu do edukacji, nietolerancja. Potrzebują pomocy w integracji i wsparcia psychologicznego. Chcemy pomóc dzieciom w wieku szkolnym z rodzin wewnętrznie przesiedlonych, rodzin ubogich i sierotom – informuje Fundacja Świętego Mikołaja.


***

Oto przedmioty, które będzie można zdobyć podczas pierwszej licytacji (30 listopada 2018, godz. 16-19), którą poprowadzi Kuba Strzyczkowski:


PIĘKNIE WYDANY ZESTAW PŁYT Z AUTOGRAFEM JEAN-MICHELA JARRE'A

fot. Marek Dakowski fot. Marek Dakowski

40 lat temu ukazała się legendarna już płyta "Equinoxe", a od 16 listopada tego roku dostępny jest – nawiązujący do tamtego wydawnictwa – album pt. "Equinoxe Infinity". Obie płyty w wersji winylowej oraz CD, a także kod do plików cyfrowych i cztery plakaty znajdują się w efektownym pudełku, na którym słynny francuski kompozytor muzyki elektronicznej złożył swój podpis. Jean-Michel Jarre zrobił to przy okazji niedawnej wizyty w Trójce. Podczas specjalnego wieczoru słuchacze zgromadzeni w studiu im. Agnieszki Osieckiej mieli okazję przedpremierowo wysłuchać płyty "Equinoxe Infinity".

fot. Marek Dakowski fot. Marek DakowskiWYJĄTKOWY KRZYŻ – ELEMENT SCENICZNEJ BIŻUTERII KORY

fot. Marek Dakowski fot. Marek Dakowski

Kora była artystką charyzmatyczną i wszechstronną, a tekstami piosenek i ich interpretacjami zafascynowane są kolejne pokolenia fanów. Wokalistka grupy Maanam zmarła w lipcu tego roku. Dar na Trójkową aukcję przekazał jej mąż Kamil Sipowicz. To ozdobny krzyż – element biżuterii. Kora lubiła przedmioty, które łączyły w sobie ciekawą formę, motywy i kolory. Czarny krzyż z fioletowymi kamieniami wykorzystywała w trakcie swoich występów, a dostała go od innej artystki – Elżbiety Klemensowicz (znanej także jako Ella K., tworzącej na co dzień w Paryżu). 


OBRAZ PIOTRA CZAJKOWSKIEGO Z PARYSKIEGO CYKLU "METRO"

fot. ThisWayDesign fot. ThisWayDesign

Piotr Czajkowski, rocznik 1973, autor kilkuset obrazów, rysunków i grafik. Związany z Łodzią – tu się urodził, jest absolwentem i wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. O pracach z jego cyklu "Metro" z entuzjazmem wypowiadali się m.in. znakomici aktorzy Andrzej Seweryn i Juliet Binoche.

fot. ThisWayDesign fot. ThisWayDesign

A cykl "Metro" to oryginalna kolekcja obrazów i rysunków Piotra Czajkowskiego, którą zapoczątkował w 2012 roku. Zaintrygowany podziemnym światem Paryża tworzy spójne i konsekwentne układy kompozycyjne, literując poszczególne frazy autentycznych nazw paryskiego metra, z których układa nieskończone ciągi znaczeniowe. Premierowa odsłona "Metra" odbyła się w Alliance Française w Łodzi w 2013 roku. Artysta swoje prace pokazywał kolejno na licznych prestiżowych wystawach w kraju i za granicą (w Paryżu w Grand Palais podczas wystawy Art Capital w 2017 oraz na Corrousel Du Louvre w 2016). Obrazy i rysunki z cyklu "Metro" znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Francji, Niemczech, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i USA. Na licytacji w Trójce obraz pt. "Concorde", o wymiarach 130x90 cm, namalowany specjalnie z myślą o akcji "Święta bez granic 2018".

fot. ThisWayDesign fot. ThisWayDesign


PAMIĄTKOWA FILIŻANKA I STRONA TYTUŁOWA SCENARIUSZA NAJNOWSZEGO FILMU KRZYSZTOFA ZANUSSIEGO Z AUTOGRAFEM REŻYSERA

fot. Marek Dakowski fot. Marek Dakowski

W dniu premiery najnowszego filmu Krzysztofa Zanussiego, zatytułowanego "Eter", w Trójce do zdobycia strona tytułowa scenariusza (wraz z kolejną stroną), obowiązkowo opatrzona autografem reżysera. A to nie wszystko. Reżyser "Barw ochronnych" przekazał na licytację także ulubioną, ręcznie malowaną filiżankę do kawy, przez co jego domowy serwis nie jest już kompletny. Dziękujemy za ten gest i w związku z tym prosimy o hojne licytowanie.


ORYGINALNE WYDANIA WINYLI "AKADEMIA PANA KLEKSA" I "PODRÓŻE PANA KLEKSA" Z AUTOGRAFEM PIOTRA FRONCZEWSKIEGO

fot. Adam Sobieraj fot. Adam Sobieraj

Któż nie pamięta szalonego profesora z burzą loków, wąsami, brodą, okrągłymi okularami i pieprzykami na twarzy? Pokolenie obecnych 40-latków na pewno ma doskonale zachowaną w pamięci postać Pana Kleksa, odtwarzanego przez Piotra Fronczewskiego. Filmy, w reżyserii Andrzeja Grabowskiego, takie jak "Akademia Pana Kleksa" i Podróże Pana Kleksa" dostarczały nam emocji nie tylko związanych z akcją i humorem, ale także z muzyką Andrzeja Korzyńskiego. Na aukcji dwie winylowe płyty (pierwsze wydania odpowiednio z 1983 i 1985 roku) z dedykacją Pana Kleksa… to znaczy Piotra Fronczewskiego, znakomitego aktora, który niedawno przypomniał się słuchaczom Trójki, czytając ostatnią książkę napisaną przez Janusza Głowackiego ("Bezsenność w trakcie karnawału").


STATUETKA SREBRNE USTA 2017 OD WITOLDA WASZCZYKOWSKIEGO

fot. Marek Dakowski fot. Marek Dakowski

W zeszłym roku świat dowiedział się o nowym państwie, z którym Polska miała szanse nawiązać przyjazne relacje. San Escobar. Przejęzyczenie ówczesnego ministra spraw zagranicznych docenili słuchacze Trójki i w plebiscycie Srebrne Usta najliczniej zagłosowali właśnie na tę wypowiedź. Podczas gali w kwietniu tego roku w studiu im. Agnieszki Osieckiej Witold Waszczykowski zapowiedział, że przekaże zwycięską statuetkę na charytatywną akcję Trójki. Tak też się stało. Polecamy bardzo Trójkową pamiątkę i przypominamy, że nasz plebiscyt ma już ponad ćwierć wieku.

Zobacz więcej na temat: Trójka