X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Święta bez granic 2018". Druga licytacja przed nami

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 09:20
Obraz Dariusza Milińskiego, przepis na klasę, elegancję i styl oraz rakieta tenisowa od Jana Englerta, globus Polski z serialu "Ucho Prezesa", korki Roberta Lewandowskiego i piłka z autografami piłkarzy oraz roczny karnet na koncerty w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej – oto przedmioty, które będzie można zdobyć podczas drugiej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic 2018".
Święta bez granic 2018  druga licytacja
"Święta bez granic 2018" – druga licytacja Foto: PR

W piątek 7 grudnia słuchacze Programu 3 Polskiego Radia ponownie usłyszą charakterystyczne słowa Kuby Strzyczkowskiego: "Po raz pierwszy, po raz drugi, po raz trzeci… Sprzedane!".

<<<Święta bez granic 2018 – wszystko o akcji>>>

A to wszystko w trakcie licytacji pamiątek podarowanych przez znane osoby – przyjaciół Trójki na potrzeby akcji "Święta bez granic 2018". Dochód z tej oraz pozostałych aukcji organizowanych przez Trójkę wspólnie z Fundacją Świętego Mikołaja zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z Mariupola na Ukrainie.

Radiowa Trójka już od 26 lat prowadzi akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym "Karpiem", czyli świąteczną piosenką Programu 3. W tym roku celem akcji, organizowanej we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja, jest zebranie środków na pomoc dzieciom z Mariupola na wschodzie Ukrainy.

Rok temu zachęcaliśmy Państwa do udziału w akcji charytatywnej na rzecz dzieci z Aleppo w Syrii. "Wojna wywróciła ich życie do góry nogami" – pisaliśmy w książeczce do płyty "Święta bez granic 2017". Tym razem chcielibyśmy prosić o wsparcie dla najmłodszych mieszkańców Mariupola na Ukrainie. Od ponad 4 lat na wschodzie kraju toczy się wojna z siłami prorosyjskimi. Linia frontu przebiega tuż obok miasta. Sto tysięcy osób, z czego większość to dzieci, uciekło do Mariupola z terenów objętych walkami. Żyją w bardzo trudnych warunkach, w nieustannym zagrożeniu. Dlatego w tym roku – podczas akcji "Święta bez granic 2018" – chcemy pomóc dzieciom z Mariupola – mówią dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia, którzy tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia nagrali specjalny utwór przewodni akcji, czyli kultowego "Karpia".

Zebrane środki trafią do dzieci z Mariupola. – Doskwiera im brak poczucia bezpieczeństwa, bieda, brak dostępu do edukacji, nietolerancja. Potrzebują pomocy w integracji i wsparcia psychologicznego. Chcemy pomóc dzieciom w wieku szkolnym z rodzin wewnętrznie przesiedlonych, rodzin ubogich i sierotom – informuje Fundacja Świętego Mikołaja.


***

Oto przedmioty, które będzie można zdobyć podczas drugiej licytacji (7 grudnia 2018, godz. 16-19), którą poprowadzi Kuba Strzyczkowski:


OBRAZ "LUDZIE PIECE" DARIUSZA MILIŃSKIEGO

Obraz "Ludzie piece" Dariusza Milińskiego Obraz "Ludzie piece" Dariusza Milińskiego

Niewiele ponad dwa miesiące temu podczas aukcji w Trójce na rzecz chorej Marysi słuchacze mieli okazję wylicytować obraz Dariusza Milińskiego "Ja ptak". Pan Dariusz jest nie tylko uznanym twórcą, ale i wspaniałym człowiekiem. Podarował nam kolejną swoją pracę, którą będzie można zdobyć podczas licytacji w najbliższy piątek (7.12.2018). To obraz pt. "Ludzie piece", którego integralną częścią jest ozdobna rama (wymiary całości to ok. 86x96 cm).

Dariusz Miliński jest malarzem, scenografem, aktorem i twórcą plakatów. Szerokiej publiczności jest znany właśnie jako twórca plakatów – do filmów "Edi" i "Mój Nikifor". Jego malarstwo porównywane jest do stylu Hieronima Boscha, Pietera Bruegela i Tadeusza Makowskiego.


PRZEPIS NA KLASĘ, ELEGANCJĘ I STYL ORAZ RAKIETA TENISOWA OD JANA ENGLERTA

"Przepis na klasę, elegancję i styl" Jana Englerta "Przepis na klasę, elegancję i styl" Jana Englerta

Jan Englert to ikona polskiej sceny, jeden z tych aktorów, którego role przechodzą do historii. Specjalnie na Trójkową aukcję przygotował "Przepis na klasę, elegancję i styl", którego treść pozna wyłącznie Zwycięzca/Zwyciężczyni licytacji. Przepis możemy polecać w ciemno (bo widzimy po jego Autorze, że działa).

RakietaRakieta Jana Englerta

Do tego oprawiona rakieta tenisowa (model "Björn Borg"), którą Pan Jan dostał w tym roku z okazji 75. urodzin. Jan Englert – aktor i reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Narodowego w Warszawie, profesor stołecznej Akademii Teatralnej. Widzowie pamiętają jego role m.in. w serialu "Dom" oraz filmach takich jak "Kiler" czy "Katyń". Słuchacze Polskiego Radia znają go z kolei ze spektakli radiowych (zagrał w ponad 700 słuchowiskach, rok temu podczas uroczystej gali Teatru Polskiego Radia otrzymał Splendora Splendorów).


LOT MOTOPARALOTNIĄ Z MISTRZEM ŚWIATA WOJCIECHEM BÓGDAŁEM


Lot motoparalotnią z Wojciechem Bógdałem Lot motoparalotnią z Wojciechem Bógdałem

Wojciech Bógdał to indywidualny Mistrz Świata, podwójny Mistrz Europy, potrójny Mistrz Polski, złoty medalista The World Games 2017. Słowem, najbardziej utytułowany zawodnik w historii polskiego sportu motoparalotniowego. "W powietrzu" od 3. roku życia, dzięki ojcu, który zajmował się fotografią i filmem lotniczym. Na licytacji w Trójce lot motoparalotnią z Wojciechem Bógdałem na wysokości ok. 300 metrów (w Płocku lub w Warszawie – szczegóły do uzgodnienia po aukcji). Dla miłośników mocnych wrażeń, podnoszących poziom adrenaliny, możliwe podniebne akrobacje. Cały lot zostanie udokumentowany pamiątkowym nagraniem wideo.

Lot motoparalotnią z Wojciechem Bógdałem Lot motoparalotnią z Wojciechem Bógdałem


GLOBUS POLSKI Z SERIALU "UCHO PREZESA" Z PODPISAMI ROBERTA GÓRSKIEGO I MIKOŁAJA CIEŚLAKA

Globus z serialu "Ucho prezesa" Globus z serialu "Ucho Prezesa"

Oto kilka cytatów z oficjalnego opisu Globusa Polski: "Radom ma w końcu dużo więcej miejsca na rozwój (…), a Zakopane przesunęliśmy na półkulę południową", "Polska od bieguna do bieguna", "Globus jest podświetlany, więc możesz się napawać wielkością Polski również nocą". Opis pochodzi z kartonowego opakowania, w które Globus jest zapakowany (przy okazji warto wspomnieć, że karton zawiera jeszcze więcej treści humorystycznych i jest ciekawą lekturą). Unikatowym dodatkiem są autografy Roberta Górskiego i Mikołaja Cieślaka, członków Kabaretu Moralnego Niepokoju i twórców serialu "Ucho Prezesa". Globus pojawił się w jednym z odcinków i wywołał prawdziwe poruszenie wśród widzów. Teraz ten kultowy gadżet można mieć na własność. Jest podświetlany, ma drewnianą nóżkę i średnicę 32 cm. Szczerze polecamy!


KORKI ROBERTA LEWANDOWSKIEGO WRAZ Z PIŁKĄ Z AUTOGRAFAMI ZAWODNIKÓW PIŁKARSKIEJ KADRY POLSKI

Korki i piłka od Roberta Lewandowskiego Korki od Roberta Lewandowskiegoi piłka z autografami piłkarzy

Ze startem naszych piłkarzy w Mistrzostwach Świata w Rosji wiązaliśmy duże nadzieje. Po odpadnięciu biało-czerwonych w pierwszej rundzie pocieszaliśmy się, że Niemcy też już nie grają, a to przecież oni bronili tytułu mistrzowskiego. Jednak prawdziwi kibice nie opuszczają swojej drużyny nawet w gorszych chwilach. Nadzieja nie gaśnie, bo ostatnie losowanie grup eliminacji do Mistrzostw Europy wydaje się dla Polski korzystne. Do tego kapitan Robert Lewandowski wciąż jest czołowym napastnikiem w Europie (zdobył 6 goli w tym sezonie Ligi Mistrzów i prowadzi w klasyfikacji strzelców, a w zestawieniu wszech czasów Champions League jest już na 6. miejscu – stan na 4.12.2018 r.) Na licytacji w Trójce reprezentacyjne korki Roberta Lewandowskiego (model Hypervenom w rozmiarze 44, w stanie lekko używanym, z nadrukowaną flagą biało-czerwoną i napisem "Lewy") oraz piłka z rosyjskiego mundialu z podpisami kadrowiczów.


ROCZNY KARNET NA TRÓJKOWE KONCERTY W MUZYCZNYM STUDIU PR IM. AGNIESZKI OSIECKIEJ

roczny karnet na Trójkowe koncertyRoczny karnet na Trójkowe koncerty

Myśliwiecka 3/5/7 w Warszawie – ten adres dobrze znają słuchacze Trójki. W siedzibie naszego Radia drugim najważniejszym miejscem (po studiu emisyjnym, skąd nadajemy program), jest Muzyczne Studio PR im. Agnieszki Osieckiej. W nim odbywają się niezapomniane koncerty, które z czasem stały się znakiem rozpoznawczym Trójki. W tym roku obchodziliśmy 30-lecie cyklu. Przy Myśliwieckiej występowali m.in.: Tori Amos, Archive, Leonard Cohen, Katie Melua, Pat Metheny, Jaromir Nohavica, Sting, Suzanne Vega i cała czołówka polskiej sceny muzycznej. Zwykle są to niepowtarzalne wieczory. Na licytacji w Trójce rarytas dla fanów muzyki najwyższej jakości wykonywanej na żywo – roczny karnet do studia im. Agnieszki Osieckiej na wszystkie koncerty organizowane przez Program Trzeci Polskiego Radia od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku.


Partner akcji "Święta bez granic" Partner akcji "Święta bez granic"
Zobacz więcej na temat: Trójka