"Święta bez granic 2018". W drugiej licytacja zebraliśmy ponad 252 tys.

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 19:05
Obraz Dariusza Milińskiego, przepis na klasę, elegancję i styl oraz rakieta tenisowa od Jana Englerta, globus Polski z serialu "Ucho Prezesa", korki Roberta Lewandowskiego i piłka z autografami piłkarzy oraz roczny karnet na koncerty w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej – oto przedmioty, które można było zdobyć podczas drugiej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic 2018".
Audio
  • Dariusz Miliński o swoim obrazie "Ludzie piece". Co zainspirowało jego powstanie? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Jan Englert o swojej rakiecie tenisowej. Na czym polega jej wyjątkowość? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Robert Górski zachęca do licytacji globusu z "Ucha prezesa" (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Zofia Sylwin opowiada o karnecie na Trójkowe koncerty. Co dzięki niemu można będzie zobaczyć i usłyszeć? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Adam Malecki o przekazanych przez Roberta Lewandowskiego korkach i piłce z mundialu w Rosji (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • "Wiersz o mieście przeszytym gromem" czyta 13-letnia uczennica z Mariupola (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Podsumowanie drugiej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic" (Serwis Trójki)
Święta bez granic 2018  druga licytacja
"Święta bez granic 2018" – druga licytacja Foto: PR

W piątek 7 grudnia słuchacze Programu 3 Polskiego Radia ponownie usłyszeli charakterystyczne słowa Kuby Strzyczkowskiego: "Po raz pierwszy, po raz drugi, po raz trzeci… Sprzedane!". 

<<<Święta bez granic 2018 – wszystko o akcji>>> 

A to wszystko w trakcie licytacji pamiątek podarowanych przez znane osoby – przyjaciół Trójki na potrzeby akcji "Święta bez granic 2018". Dochód z tej oraz kolejnych aukcji, organizowanych przez Trójkę wspólnie z Fundacją Świętego Mikołaja, zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z Mariupola na Ukrainie. – Doskwiera im brak poczucia bezpieczeństwa, bieda, brak dostępu do edukacji, nietolerancja. Potrzebują pomocy w integracji i wsparcia psychologicznego. Chcemy pomóc dzieciom w wieku szkolnym z rodzin wewnętrznie przesiedlonych, rodzin ubogich i sierotom – informuje Fundacja Świętego Mikołaja.Oto przedmioty, które można było zdobyć podczas drugiej licytacji (7 grudnia 2018, godz. 16-19), którą prowadził Kuba Strzyczkowski:


OBRAZ "LUDZIE PIECE" DARIUSZA MILIŃSKIEGO został wylicytowany przez Pana Wojciecha za 17 500 zł. 

Obraz "Ludzie piece" Dariusza Milińskiego Obraz "Ludzie piece" Dariusza Milińskiego

Niewiele ponad dwa miesiące temu podczas aukcji w Trójce na rzecz chorej Marysi słuchacze mieli okazję wylicytować obraz Dariusza Milińskiego "Ja ptak". Pan Dariusz jest nie tylko uznanym twórcą, ale i wspaniałym człowiekiem. Podarował nam swoją kolejną pracę, którą można było zdobyć podczas licytacji w piątek 7 grudnia. To obraz pt. "Ludzie piece", którego integralną częścią jest ozdobna rama (wymiary całości to ok. 86x96 cm).

Dariusz Miliński jest malarzem, scenografem, aktorem i twórcą plakatów. Szerokiej publiczności jest znany właśnie jako twórca plakatów – do filmów "Edi" i "Mój Nikifor". Jego malarstwo porównywane jest do stylu Hieronima Boscha, Pietera Bruegela i Tadeusza Makowskiego.


PRZEPIS NA KLASĘ, ELEGANCJĘ I STYL ORAZ RAKIETA TENISOWA OD JANA ENGLERTA stały się własnością Pani Anny, która zapłaciła za nie 8 888 zł. 

"Przepis na klasę, elegancję i styl" Jana Englerta "Przepis na klasę, elegancję i styl" Jana Englerta

Jan Englert to ikona polskiej sceny, jeden z tych aktorów, którego role przechodzą do historii. Specjalnie na Trójkową aukcję przygotował "Przepis na klasę, elegancję i styl", którego treść pozna wyłącznie Zwycięzca/Zwyciężczyni licytacji. Przepis możemy polecać w ciemno (bo widzimy po jego Autorze, że działa).

RakietaRakieta Jana Englerta

Do tego oprawiona rakieta tenisowa (model "Björn Borg"), którą Pan Jan dostał w tym roku z okazji 75. urodzin. Jan Englert – aktor i reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Narodowego w Warszawie, profesor stołecznej Akademii Teatralnej. Widzowie pamiętają jego role m.in. w serialu "Dom" oraz filmach takich jak "Kiler" czy "Katyń". Słuchacze Polskiego Radia znają go z kolei ze spektakli radiowych (zagrał w ponad 700 słuchowiskach, rok temu podczas uroczystej gali Teatru Polskiego Radia otrzymał Splendora Splendorów).


LOT MOTOPARALOTNIĄ Z MISTRZEM ŚWIATA WOJCIECHEM BÓGDAŁEM został wylicytowany przez Pana Radosława za 9 999 zł. 

Lot motoparalotnią z Wojciechem Bógdałem Lot motoparalotnią z Wojciechem Bógdałem

Wojciech Bógdał to indywidualny Mistrz Świata, podwójny Mistrz Europy, potrójny Mistrz Polski, złoty medalista The World Games 2017. Słowem, najbardziej utytułowany zawodnik w historii polskiego sportu motoparalotniowego. "W powietrzu" od 3. roku życia, dzięki ojcu, który zajmował się fotografią i filmem lotniczym. Na licytacji w Trójce lot motoparalotnią z Wojciechem Bógdałem (w Płocku lub w Warszawie – szczegóły do uzgodnienia po aukcji). Dla miłośników mocnych wrażeń, podnoszących poziom adrenaliny, możliwe podniebne akrobacje. Cały lot zostanie udokumentowany pamiątkowym nagraniem wideo.

Lot motoparalotnią z Wojciechem Bógdałem Lot motoparalotnią z Wojciechem Bógdałem


GLOBUS POLSKI Z SERIALU "UCHO PREZESA" Z PODPISAMI ROBERTA GÓRSKIEGO I MIKOŁAJA CIEŚLAKA został kupiony przez Pana Grzegorza za 28 000 zł. 

Globus z serialu "Ucho prezesa" Globus z serialu "Ucho Prezesa"

Oto kilka cytatów z oficjalnego opisu Globusa Polski: "Radom ma w końcu dużo więcej miejsca na rozwój (…), a Zakopane przesunęliśmy na półkulę południową", "Polska od bieguna do bieguna", "Globus jest podświetlany, więc możesz się napawać wielkością Polski również nocą". Opis pochodzi z kartonowego opakowania, w które Globus jest zapakowany (przy okazji warto wspomnieć, że karton zawiera jeszcze więcej treści humorystycznych i jest ciekawą lekturą). Unikatowym dodatkiem są autografy Roberta Górskiego i Mikołaja Cieślaka, członków Kabaretu Moralnego Niepokoju i twórców serialu "Ucho Prezesa". Globus pojawił się w jednym z odcinków i wywołał prawdziwe poruszenie wśród widzów. Ten kultowy gadżet jest podświetlany, ma drewnianą nóżkę i średnicę 32 cm. 


KORKI ROBERTA LEWANDOWSKIEGO WRAZ Z PIŁKĄ Z AUTOGRAFAMI ZAWODNIKÓW PIŁKARSKIEJ KADRY POLSKI wylicytował Pan Robert 47 333 zł. 

Korki i piłka od Roberta Lewandowskiego Korki od Roberta Lewandowskiego i piłka z autografami piłkarzy

Ze startem naszych piłkarzy w Mistrzostwach Świata w Rosji wiązaliśmy duże nadzieje. Po odpadnięciu biało-czerwonych w pierwszej rundzie pocieszaliśmy się, że Niemcy też już nie grają, a to przecież oni bronili tytułu mistrzowskiego. Jednak prawdziwi kibice nie opuszczają swojej drużyny nawet w gorszych chwilach. Nadzieja nie gaśnie, bo ostatnie losowanie grup eliminacji do Mistrzostw Europy wydaje się dla Polski korzystne. Do tego kapitan Robert Lewandowski wciąż jest czołowym napastnikiem w Europie (zdobył 6 goli w tym sezonie Ligi Mistrzów i prowadzi w klasyfikacji strzelców, a w zestawieniu wszech czasów Champions League jest już na 6. miejscu – stan na 4.12.2018 r.) Na licytacji w Trójce reprezentacyjne korki Roberta Lewandowskiego (model Hypervenom w rozmiarze 44, w stanie lekko używanym, z nadrukowaną flagą biało-czerwoną i napisem "Lewy") oraz piłka z rosyjskiego mundialu z podpisami kadrowiczów.


ROCZNY KARNET NA TRÓJKOWE KONCERTY W MUZYCZNYM STUDIU PR IM. AGNIESZKI OSIECKIEJ trafił do Pana Grzegorza, który zapłacił za niego 21 333 zł. 

roczny karnet na Trójkowe koncertyRoczny karnet na Trójkowe koncerty

Myśliwiecka 3/5/7 w Warszawie – ten adres dobrze znają słuchacze Trójki. W siedzibie naszego Radia drugim najważniejszym miejscem (po studiu emisyjnym, skąd nadajemy program), jest Muzyczne Studio PR im. Agnieszki Osieckiej. W nim odbywają się niezapomniane koncerty, które z czasem stały się znakiem rozpoznawczym Trójki. W tym roku obchodziliśmy 30-lecie cyklu. Przy Myśliwieckiej występowali m.in.: Tori Amos, Archive, Leonard Cohen, Katie Melua, Pat Metheny, Jaromir Nohavica, Sting, Suzanne Vega i cała czołówka polskiej sceny muzycznej. Zwykle są to niepowtarzalne wieczory. Na licytacji w Trójce rarytas dla fanów muzyki najwyższej jakości wykonywanej na żywo – roczny karnet do studia im. Agnieszki Osieckiej na wszystkie koncerty organizowane przez Program Trzeci Polskiego Radia od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku. 

***

Podczas programu wylicytowaliśmy także: koszulkę i kubek z serialu "Ucho Prezesa" (trafiły one do Pana Piotra, który zadeklarował za nie 10 000 zł); bilet na koncert Skunk Anansie (stał się własnością Pana Krzysztofa za 1 000 zł); grafikę Dariusza Milińskiego z autografami Kuby Strzyczkowskiego i Wojciecha Manna (stały się one własnością Pana Krzysztofa za 4 800 zł). 

Dzięki wysyłanym przez Państwa wiadomościom sms o treści POMOC pod numer 7545 (koszt 6 zł 15 gr z VAT) zebraliśmy podczas drugiej licytacji 103 695 zł. Dziękujemy!!! 

***

Radiowa Trójka już od 26 lat prowadzi akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym "Karpiem", czyli świąteczną piosenką Programu 3. W tym roku celem akcji, organizowanej we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja, jest zebranie środków na pomoc dzieciom z Mariupola na wschodzie Ukrainy.

Rok temu zachęcaliśmy Państwa do udziału w akcji charytatywnej na rzecz dzieci z Aleppo w Syrii. "Wojna wywróciła ich życie do góry nogami" – pisaliśmy w książeczce do płyty "Święta bez granic 2017". Tym razem chcielibyśmy prosić o wsparcie dla najmłodszych mieszkańców Mariupola na Ukrainie. Od ponad 4 lat na wschodzie kraju toczy się wojna z siłami prorosyjskimi. Linia frontu przebiega tuż obok miasta. Sto tysięcy osób, z czego większość to dzieci, uciekło do Mariupola z terenów objętych walkami. Żyją w bardzo trudnych warunkach, w nieustannym zagrożeniu. Dlatego w tym roku – podczas akcji "Święta bez granic 2018" – chcemy pomóc dzieciom z Mariupola – mówią dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia, którzy tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia nagrali specjalny utwór przewodni akcji, czyli kultowego "Karpia".

Zebrane środki trafią do dzieci z Mariupola. – Doskwiera im brak poczucia bezpieczeństwa, bieda, brak dostępu do edukacji, nietolerancja. Potrzebują pomocy w integracji i wsparcia psychologicznego. Chcemy pomóc dzieciom w wieku szkolnym z rodzin wewnętrznie przesiedlonych, rodzin ubogich i sierotom – informuje Fundacja Świętego Mikołaja.

***

Partner akcji "Święta bez granic" Partner akcji "Święta bez granic"
Zobacz więcej na temat: Trójka W POLSKIM RADIU

Czytaj także

"Święta bez granic 2018". Pierwsza licytacja za nami!

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 19:15
215 789 złotych przyniosła pierwsza tegoroczna licytacja w ramach akcji "Święta bez granic". Dochód trafi do Fundacji Świętego Mikołaja, która przekaże je na rzecz dzieci z Mariupola.
rozwiń zwiń