"Święta bez granic 2018". W czwartej licytacji zebraliśmy prawie 260 tys.!

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 19:05
M.in. koszulkę Micka Jaggera, narty Kamila Stocha oraz kombinezon z podpisami skoczków, koszulkę siatkarskiej reprezentacji Polski z podpisami i udział w Rejsie Niepodległości można było zdobyć podczas czwartej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic 2018".
Audio
  • Kamil Stoch o potencjale swoich nart z sezonu 2017-2018 (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Historia koszulki Micka Jaggera (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Prof. Janusz Zarębski, Uniwersytet Morski w Gdyni zaprasza na ostatni z odcinków Rejsu Niepodległości (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Marek Wałkuski o wizycie na Darze Młodzieży i kuponach loterii Mega Millions (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Piotr Metz wyjaśnia na czym polega unikalność wkładki gramofonowej SPU Century firmy Ortofon (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Tomasz Gorazdowski o wyczynie polskich siatkarzy na mistrzostwach świata (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Tomasz Jeleński o niezwykle trudnych doświadczeniach dzieci z Domu Dziecka z Mariupolu (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Podsumowanie czwartej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic" (Serwis Trójki)
Oto przedmioty, które można było zdobyć podczas czwartej licytacji
Oto przedmioty, które można było zdobyć podczas czwartej licytacjiFoto: PR

W piątek 21 grudnia słuchacze Programu 3 Polskiego Radia ponownie usłyszeli charakterystyczne słowa Kuby Strzyczkowskiego: "Po raz pierwszy, po raz drugi, po raz trzeci… Sprzedane!".  ***

Oto przedmioty, które można było zdobyć podczas czwartej licytacji (21 grudnia 2018, godz. 16-19), którą poprowadził Kuba Strzyczkowski:


KOSZULKA MICKA JAGGERA Z KONCERTU W WARSZAWIE
 została wylicytowana przez Panią Annę za 20 999 zł. 


Koszulka Micka Jaggera Koszulka Micka Jaggera

Każdy przyjazd The Rolling Stones do Polski to wydarzenie, wywołujące wielką ekscytację wśród fanów legendarnej grupy. Nie inaczej było w lipcu tego roku – Stadion Narodowy w Warszawie, na którym odbył się koncert, wypełnił się publicznością po brzegi (wcześniej 50 tysięcy biletów sprzedało się w ekspresowym tempie, czyli w ciągu 60 minut!). Podczas wykonywania jednego z utworów Mick Jagger miał na sobie czarną koszulkę z charakterystycznym czerwonym "jęzorem" – znakiem rozpoznawczym zespołu. W pewnym momencie zdjął ją z siebie i rzucił w tłum fanów. Finalnie t-shirt wylądował na licytacji przy Myśliwieckiej. Zatem: w Trójce była do zdobycia koszulka Micka Jaggera z koncertu na PGE Narodowym w Warszawie (marka Calvin Klein, rozmiar S), oprawiona wraz z biletem na ten koncert. Przy tej okazji, gorące podziękowania dla słuchacza Trójki, Pana Rafała z Białegostoku.

Mick Jagger na koncercie w Polsce (fot. Pan Rafał, słuchacz Trójki z Białegostoku) Mick Jagger na koncercie w Polsce (fot. Pan Rafał, słuchacz Trójki z Białegostoku)

NARTY KAMILA STOCHA ORAZ KOMBINEZON Z PODPISAMI KAMILA STOCHA, ADAMA MAŁYSZA I INNYCH SKOCZKÓW trafiły do Panów Macieja i Błażeja, którzy podzielili zestaw między siebie. Narty stały się własnością Pana Macieja, kombinezon zaś należy teraz do Pana Błażeja. Każdy z nich zadeklarował za swoją część zestawu 11 000 zł.

Narty Kamila Stocha oraz kombinezon z podpisami Stocha, Małysza i innych skoczków narciarskich (fot. Paweł Kurek) Narty Kamila Stocha oraz kombinezon z podpisami Stocha, Małysza i innych skoczków narciarskich (fot. Paweł Kurek)

W minionym sezonie Kamil Stoch dołożył do swoich zdobyczy kolejne historyczne osiągnięcia. Nasz wybitny skoczek narciarski był najlepszy podczas Turnieju Czterech Skoczni, wygrywając wszystkie cztery konkursy. W Mistrzostwach Świata w lotach wywalczył srebrny medal, a razem z drużyną – brązowy. Zdobył także Puchar Świata, zwyciężając m.in. we wchodzących w jego skład turniejach: Willingen 5, Raw Air i Planica 7. Na licytacji w Trójce narty Kamila Stocha, które towarzyszyły mu podczas sezonu 2017/2018 (narty z autografem).

Narty Kamila Stocha z podpisami (fot. Paweł Kurek) Narty Kamila Stocha z podpisami (fot. Paweł Kurek)

Jak wyjaśnia sam Mistrz, z racji tego, że sezon był udany, narty spędziły większość czasu w powietrzu. Do daru od Kamila Stocha dołączony był początkowo kombinezon z autografami nie tylko jego samego, ale także Adama Małysza, Macieja Kota, Dawida Kubackiego, Stefana Huli, Marcina Bachledy, Kuby Kota, Grzegorza Miętusa i Klimka Murańki. Kombinezon ma swoją historię – już był licytowany w 2011 roku na rzecz szkoły podstawowej nr 6 w Bielsku-Białej. Mieliśmy nadzieję, że teraz dzięki niemu dobro się rozmnoży. W tym miejscu podziękowania kierujemy do Pana Adama, słuchacza Trójki z Bielska-Białej.

Plastron z podpisami skoczków narciarskich (fot. Paweł Kurek) Plastron z podpisami skoczków narciarskich (fot. Paweł Kurek)


KOSZULKA SIATKARSKIEJ REPREZENTACJI POLSKI Z PODPISAMI MISTRZÓW ŚWIATA stała się własnością Pani Ilony, która zapłaciła za nią 15 000 zł. 


Koszulka siatkarskiej reprezentacji Polski z autografami mistrzów świata Koszulka siatkarskiej reprezentacji Polski z autografami mistrzów świata

Chyba mało kto spodziewał się, że polscy siatkarze obronią tytuł mistrzów świata. A jednak! W dużej mierze ten sukces zawdzięczamy trenerowi reprezentacji. Belg Vital Heynen objął kadrę ledwie 7 miesięcy przed mistrzostwami i dzięki niekonwencjonalnym metodom tchnął w nią nowego ducha (właśnie w sferze mentalnej Polacy okazali się bardzo mocni). Do tego skuteczna okazała się współpraca graczy młodych i tych bardzo doświadczonych (w finale 3:0 z Brazylią). Decydujący o mistrzostwie punkt zdobył Bartosz Kurek, któremu przypadł tytuł najbardziej wartościowego zawodnika całego turnieju (MVP). Inni Polacy także zostali wyróżnieni nagrodami indywidualnymi: Michał Kubiak został najlepszym przyjmującym (razem z Brazylijczykiem Douglasem), Piotr Nowakowski - najlepszym środkowym (razem z Brazylijczykiem Lucasem), a najlepszym libero - Paweł Zatorski. Na licytacji w Trójce koszulka z numer 3 (nie ma przypadków!) oraz z podpisami złotych medalistów. Tytuł wywalczony w tym roku w Bułgarii i we Włoszech był trzecim w historii zdobytym przez polskich siatkarzy (wcześniej także w 1974 i 2014 roku).


UDZIAŁ W REJSIE NIEPODLEGŁOŚCI NA POKŁADZIE DARU MŁODZIEŻY wylicytował Pan Marek, który zadeklarował za niego 33 333 zł. 

Dar Młodzieży Dar Młodzieży

Niepowtarzalna okazja, by wziąć udział w Rejsie Niepodległości. Dar Młodzieży przemierza morza i oceany, niosąc dobre imię Polski i świętując 100. rocznicę odzyskania przez nasz kraj suwerenności. Żaglowiec wyruszył 20 maja 2018 roku z Gdyni. Łącznie będzie obecny w 22 portach osiemnastu państw świata (m.in. w Kopenhadze, Bordeaux, Dakarze, Kapsztadzie, Singapurze, Szanghaju, Los Angeles). Trasa ostatniej części Rejsu prowadzi z Londynu do Gdyni (przybliżone daty to 18-28 marca 2019 roku). Na licytacji w Trójce był do zdobycia udział w Rejsie Niepodległości właśnie na tym odcinku z Londynu do Gdyni w marcu przyszłego roku. Zwycięzca aukcji będzie miał na pokładzie status gościa, ale jeśli tylko zechce, będzie mógł pełnić wachty, czyścić pokład, wciągać żagle i – rzecz jasna – obierać ziemniaki dla 200 osób na statku. Życzymy stopy wody pod kilem!


KOLEKCJONERSKA WKŁADKA GRAMOFONOWA NR 003 I ZESTAW TRZECH NIEZWYKŁYCH WINYLI OD PIOTRA METZA trafiły do Pana Roberta za 27 000 zł. 

Wkładka gramofonowa Ortofon Wkładka gramofonowa Ortofon

Firma Ortofon świętuje 100 lat istnienia. Z tej okazji zaprezentowała trzy jubileuszowe wkładki gramofonowe. Jedną z nich jest model SPU Century. Na razie nie wiadomo, ile sztuk zostanie wyprodukowanych, ale plotki głoszą, że ma być ich tylko 100 na świecie! Każdy egzemplarz ma złoconą plakietkę z numerem seryjnym (w tym przypadku nr 003). Wkładka SPU Century jest zbudowana z wykorzystaniem systemu magnetycznego opartego na koncepcji opracowanej przez Roberta Gudmandsena, aby uosabiać istotę oryginalnego projektu z 1958 roku. Wszystko, by odtwarzana muzyka miała wspaniałe brzmienie na najwyższym poziomie. W zestawie, który przekazał szef muzyczny Trójki Piotr Metz, oprócz wkładki gramofonowej są także płytowe rarytasy na winylu: wytłoczone tylko w jednym egzemplarzu "Koncert Anny Marii Jopek i Branforda Marsalisa w Trójce" (z listopada tego roku), "Karpie dwa", czyli tegoroczna piosenka o Karpiu oraz "Remembering Nina & Abbey" Agi Zaryan. Wszystkie płyty z autografami wykonawców. Jakby tego było mało, dołożliliśmy jeszcze okładkę niedawno wydanej studyjnej płyty Jopek-Marsalis pt. "Ulotne" w wersji XXL również z autografami znakomitego duetu.

 Płyty duetu Jopek-Marsalis oraz "Karpie dwa" zostały wytłoczone dzięki uprzejmości firmy Repliq Media Sp. z o.o.​

(fot. Paweł Kurek) "Remembering Nina & Abbey" Agi Zaryan (fot. Paweł Kurek)


KUPONY MEGA MILLIONS OD MARKA WAŁKUSKIEGO zostały wylicytowane przez Pana Dariusza za 6 000 zł. 

(fot. Paweł Kurek)Dwa kupony amerykańskiej loterii Mega Millions wraz z dwoma banknotami jednodolarowymi i pamiątkami świątecznymi z USA od red. Wałkuskiego (fot. Paweł Kurek)

Znany skądinąd duet Wałkuski-Strzyczkowski nie pierwszy raz zachęcał do licytowania czegoś nietuzinkowego. Tym razem są to dwa kupony amerykańskiej loterii Mega Millions wraz z gotówką (dwoma nieznaczonymi banknotami jednodolarowymi). Całość gustownie oprawiona. Jak wyjaśnia Kuba Strzyczkowski: "To kupony loteryjne z przeszłością z typami na przyszłość". I wszystko jasne (w każdym razie mówi się, że te liczby gdzieś kiedyś przyniosą wygraną). Do tego zestaw świątecznych pamiątek prosto z USA: mucha, skarpetki oraz świecąca choinka na głowę. Czy podczas licytacji ktoś zaproponuje milion złotych?

*** 

<<<Święta bez granic 2018 – wszystko o akcji>>>  

Podczas programu wylicytowaliśmy także: piłkę z mistrzostw świata z podpisami siatkarzy, która trafiła do Pana Dariusza, który zaoferował za nią 10 000 zł; zestawy płyt Trójkowych, które stały się własnością Pana Błażeja (3 333 zł), Pana Piotra (3 000 zł), Pani Izabeli (1 000 zł;), Pana Piotra (1 000 zł) i Pana Rafała (1 000 zł), zestawy płyt Trójkowych z podpisami Trójkowych dziennikarzy stały się własnością Pani Doroty (2 500 zł); liczby z kuponów Mega Millions trafią do Pani Marty (3 000 zł), zaś 4 dolary podpisane przez Marka Wałkuskiego do Pana Pawła (333 zł). 

Dzięki wysyłanym przez Państwa wiadomościom sms o treści POMOC pod numer 7545 (koszt 6 zł 15 gr z VAT) zebraliśmy podczas trzeciej czwartej 109 705 zł. Dziękujemy!!! 

***

A to wszystko w trakcie licytacji pamiątek podarowanych przez znane osoby – przyjaciół Trójki na potrzeby akcji "Święta bez granic 2018". Dochód z tej oraz pozostałych aukcji organizowanych przez Trójkę wspólnie z Fundacją Świętego Mikołaja zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z Mariupola na Ukrainie.

Radiowa Trójka już od 26 lat prowadzi akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym "Karpiem", czyli świąteczną piosenką Programu 3. W tym roku celem akcji, organizowanej we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja, jest zebranie środków na pomoc dzieciom z Mariupola na wschodzie Ukrainy.

Rok temu zachęcaliśmy Państwa do udziału w akcji charytatywnej na rzecz dzieci z Aleppo w Syrii. "Wojna wywróciła ich życie do góry nogami" – pisaliśmy w książeczce do płyty "Święta bez granic 2017". Tym razem chcielibyśmy prosić o wsparcie dla najmłodszych mieszkańców Mariupola na Ukrainie. Od ponad 4 lat na wschodzie kraju toczy się wojna z siłami prorosyjskimi. Linia frontu przebiega tuż obok miasta. Sto tysięcy osób, z czego większość to dzieci, uciekło do Mariupola z terenów objętych walkami. Żyją w bardzo trudnych warunkach, w nieustannym zagrożeniu. Dlatego w tym roku – podczas akcji "Święta bez granic 2018" – chcemy pomóc dzieciom z Mariupola – mówią dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia, którzy tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia nagrali specjalny utwór przewodni akcji, czyli kultowego "Karpia".

Zebrane środki trafią do dzieci z Mariupola. – Doskwiera im brak poczucia bezpieczeństwa, bieda, brak dostępu do edukacji, nietolerancja. Potrzebują pomocy w integracji i wsparcia psychologicznego. Chcemy pomóc dzieciom w wieku szkolnym z rodzin wewnętrznie przesiedlonych, rodzin ubogich i sierotom – informuje Fundacja Świętego Mikołaja.

Partner akcji "Święta bez granic" Partner akcji "Święta bez granic"
Zobacz więcej na temat: Trójka

Czytaj także

"Święta bez granic 2018". Pierwsza licytacja za nami!

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 19:15
215 789 złotych przyniosła pierwsza tegoroczna licytacja w ramach akcji "Święta bez granic". Dochód trafi do Fundacji Świętego Mikołaja, która przekaże je na rzecz dzieci z Mariupola.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Święta bez granic 2018". W drugiej licytacja zebraliśmy ponad 252 tys.

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 19:05
Obraz Dariusza Milińskiego, przepis na klasę, elegancję i styl oraz rakieta tenisowa od Jana Englerta, globus Polski z serialu "Ucho Prezesa", korki Roberta Lewandowskiego i piłka z autografami piłkarzy oraz roczny karnet na koncerty w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej – oto przedmioty, które można było zdobyć podczas drugiej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic 2018".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta "Święta bez granic 2018" już w sklepach. Posłuchaj fragmentów!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 22:00
Wyjątkowa płyta, związana z charytatywną akcją radiowej Trójki "Święta bez granic 2018" jest pełna muzycznych prezentów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Święta bez granic 2018". W trzeciej licytacji zebraliśmy ponad 200 tys.!

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 19:02
W kolejnej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic 2018" można było zdobyć m.in. gitarę Andrzeja Nowaka, rakietę tenisową Agnieszki Radwańskiej, kombinezon z Rajdu Dakar Kuby Przygońskiego oraz narty ze zjazdu z K2 Andrzeja Bargiela.
rozwiń zwiń