X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy myślę o tym, z czego będę żyć na emeryturze?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 13:00
Zgodnie z opublikowanym właśnie raportem Instytutu Badań Strukturalnych "Czy polski system emerytalny zbankrutuje?" za 40 lat przeciętna emerytura stanowić będzie zaledwie 24 proc. ostatniej płacy.
Audio
  • Jak zabezpieczyć finansowo swoją emeryturę? (Za a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/content_creator

Oczywiście może zdarzyć się cud i np. w Polsce będzie rodzić najwięcej dzieci na świecie, a nasza gospodarka prześcignie niemiecką. Tyle że cuda zdarzają się rzadko…

– Warto tu przypomnieć, że ZUS, który obsługuje Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, jest objęty gwarancją państwa. Po kryzysie finansowym 2008-2010 w dwóch krajach europejskich, w Portugalii i na Łotwie, obniżono nie tylko emerytury, ale i płace. Natomiast, oczywiście, system solidarystyczny nie upada, bo gwarantem jest państwo – mówi dr Wojciech Nagel, ekspert BCC.

– Przystąpienie do Pracowniczych Planów Kapitałowych na pewno będzie ważnym elementem takiego remedium na malejące, chcąc nie chcąc, emerytury z systemu powszechnego. Mogą one pomóc zapewnić sobie świadczenia do końca życia. Możemy rozłożyć sobie dowolnie wypłacanie tych świadczeń. Ważne jest, by było co rozkładać. Przystępujmy do PPK, żeby mieć te środki – mówi Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz publicystów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: dr Wojciech Nagel (ekspert BCC ds. ubezpieczeń społecznych i pracy), Bartosz Marczuk (dziennikarz i urzędnik państwowy, w latach 2015–2018 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju), Jarosław Janecki (główny ekonomista Societe Generale w Polsce), Karol Wałachowski (Współpracownik Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego ds. finansów publicznych), dr Artur Bartoszewicz (adiunkt w Kolegium Analiz Ekonomicznych, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ekspert ds. funduszy europejskich), Roman Przasnyski (główny analityk Gerda Broker)
Data emisji: 16.05.2019 
Godzina emisji: 12.07

ml/gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:Czytaj także

Czy natrętne nękanie dłużnika powinno być zagrożone więzieniem?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 13:00
Firmy windykacyjne sięgają po różne metody, by odzyskać dług. Natrętne telefony, odwiedzanie dłużnika w pracy i w domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wiem, za co przeżyję na emeryturze?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 13:00
Jak wynika z danych ZUS, osoby, które zmarły w 2017 roku, pobierały emerytury przeciętnie przez 18 lat i 11 miesięcy.
rozwiń zwiń