The Boogie Town i Goldfrapp

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2010 09:46
Przed południem: The Boogie Town - 1, po południu: Goldfrapp - Head First

Przed południem: The Boogie Town - 1

''

Pierwszy album The Boogie Town zatytułowany jest po prostu "1", ale niech Was nie zmyli tytułowy ascetyzm, bowiem zawartość muzyczna jest po prostu sensacyjna! Damski głos w osobie Uli kruszy skały, i przekonuje że mainstream'owy muzyczny "zachód" nie musi być aż tak odległy od naszego kraju. Piękne, dalekie od banału melodie, rockowy feeling i produkcja (masteringiem płyty zajął się wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy Alan Silverman, współpracujący m. in. z Norah Jones, Michael'em Buble, Keith'em Richards'em, Chrissie Hynde czy Leonardem Cohen'em), to główne atuty tej płyty, ale The Boogie Town to zjednoczony, muzyczny monolit! Niech za dodatkową reklamę płyty posłuży wypowiedź jednego z najlepszych gitarzystów w tej częsci Europy, Jana Borysewicza, który zapraszając woklaistkę Boogie Town do zaśpiewania na swojej solowej płycie, powiedział: "Dawno nie słyszałem tak dobrej wokalistki. Ten zespół ma głos Janis Joplin i zapach prawdziwego rock'n'rolla!?" Narodziny gwiazdy? - Jesteśmy przekonani ze tak!

Lista utworów:
1. Prelude
2. G.Y.E.
3. Blame It On My Love
4. Somebody Else
5. It Doesn?t Matter
6. You May Cry
7. Emily
8. Such A Mess
9. Running
10. Favorite Enemy
11. Not Scared
12. Get Out The Way
13. Emily (wersja polska)

Po południu: Goldfrapp - Head First

''

Album "Head First" to przypływ syntezatorowego optymizmu, euforii, fantazji i romantyzmu. Zespół nagrywał płytę w 2009 roku, w Bath i Londynie. Różnorodność, ambitny charakter i kierunek nowej płyty wyraźnie pokazują, że zespół Goldfrapp pozostaje pionierem trendów i ikoną współczesnej muzyki brytyjskiej.
"Head First" to kolejna płyta po cieszącym się uznaniem krytyków albumie 'Seventh Tree', po którym NME napisało o Goldfrapp: "dokonali czegoś pozornie niemożliwego: weszli jeszcze głębiej w baśniowy w świat fantazji". Independent opisywał poprzednią płytę jako "wysublimowany, przebojowy pop".
"Head First" to dzieło zespołu w jego spójnie doskonałej dyskografii, poczynając od urzekających elektronicznych ballad z nominowanego do nagrody Mercury debiutu "Felt Mountain", przez taneczno-burleskowy drugi album "Black Cherry", aż po mieniącą się blaskiem lustrzanej kuli płytę "Supernatur"' z 2005 roku, która sprzedała się na świecie w milionie egzemplarzy.

Lista utworów:

1. Rocket
2. Believer
3. Alive
4. Dreaming
5. Head First
6. Hunt
7. Shiny And Warm
8. I Wanna Life
9. Voicething

 

 

 

Czytaj także

Ania Dąbrowska i Pogodno

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2010 07:00
Przed południem: Pogodno "Wasza wspaniałość", po południu: Ania Dąbrowska "Ania Movie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Maleńczuk i Lisa Hannigan

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2010 17:02
Przed południem: Maciej Maleńczuk z zespołem PSYCHODANCING - Live, po południu: Lisa Hannigan - Sea Sew.
rozwiń zwiń