Mołdawia – w żywym skansenie komunizmu

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 10:00
Wciśnięta między Rumunię a Ukrainę Mołdawia wciąż szuka swojego miejsca w postradzieckiej rzeczywistości. Z jednej strony kusi bliskość Bukaresztu, z drugiej – wabi czar zarówno Kremla, jak i Brukseli. I co dalej?
Kiszyniów, Mołdawia. Pomnik radzieckiego przywódcy wojskowego Grigorija Kotowskiego. w tle hotel Kosmos
Kiszyniów, Mołdawia. Pomnik radzieckiego przywódcy wojskowego Grigorija Kotowskiego. w tle hotel KosmosFoto: shutterstock.com/BalkansCat

Ponadto w audycji:

  • Jedno z australijskich miast odwiedziły setki tysięcy nietoperzy owocożernych. I nie zamierzają odlecieć. Ich obecność jest niezwykle uciążliwa dla mieszkańców, ale być może będą musieli się przyzwyczaić;
  • Afryka Wschodnia doświadcza inwazji szarańczy pustynnej. Te żarłoczne owady znowu przypomniały o swoich możliwościach, nie pierwszy i nie ostatni raz. Tymczasem szarańcza wędrowna coraz częściej spotykana jest w Polsce.

***

Na "Świat z lotu Drozda" zapraszamy w niedzielę (16 lutego) w godz. 8.05-9.00. Audycję prowadzi Paweł Drozd

Zobacz więcej na temat: Paweł Drozd

Czytaj także

Samotnie przez Antarktydę. Jacek Libucha trzecim Polakiem, który samodzielnie zdobył biegun południowy

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2020 09:00
Jacek Libucha, z zawodu biznesmen, a podróżnik z pasji, 5 stycznia w pojedynkę zdobył biegun południowy. Tym samym dołączył do Marka Kamińskiego, który w 1995 roku doszedł tam samodzielnie jako pierwszy oraz do Małgorzaty Wojtaczki, która powtórzyła jego wyczyn w 2017 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rośliny z Zaginionego Świata

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2020 09:00
– Obcowanie z taką formą przyrody jest dla mnie ciężkie do opisania. Najlepiej ujął to mój znajomy. Powiedział mi, że jest fanem science-fiction, a dotarcie na ten szczyt jest najbliższe "Star-Trekowi", co można mieć w prawdziwym świecie – opisywał botanik-amator dr Mateusz Wrazidło swoje wrażenia z pobytu na tepui w Ameryki Łacińskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ochrona migrujących motyli w cieniu zbrodni

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 09:00
W środkowym Meksyku znajduje się jedno z największych sanktuariów monarchów. Te motyle co roku milionami pokonują dystans Kanada-Meksyk-Kanada w ramach spektakularnej, masowej migracji.
rozwiń zwiń