KAMP! Posłuchaj koncertu ze SnowFestu

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 15:55
Występ zespołu odbył się podczas festiwalu SnowFest 2020 – imprezy z Trójkowym Znakiem Jakości. Teraz nagranie dostępne jest na stronach Trójki.
Audio
Występ KAMP na festiwalu SnowFest
Występ KAMP! na festiwalu SnowFestFoto: Mateusz Czech

Koncert wpisał się w nowy rozdział twórczości tego elektronicznego trio. W Szczyrku przedstawiono 10 utworów opartych na motorycznej elektronice. Po radiowej premierze w "Potrójnym paśmie przenoszenia", teraz nagranie dostępne jest na stronach Trójki.

Śmiało można powiedzieć, że koncert był wyjątkowym wydarzeniem. KAMP! od pewnego czasu kroczy nową ścieżką. Aura zespołu jest dziś znacznie bardziej mroczna i motoryczna. W muzyce chłopaków nie wyczuwam już tego wszystkiego, co kojarzy mi się z gumą balonową i brokatem. Na jednej z festiwalowych scen Radosław Krzyżanowski, Michał Słodowy i Tomasz Szpaderski przedstawili publiczności muzykę zanurzoną w mroku i motoryce skutecznie, uruchamiając tym samym ciało. Mimo zdecydowanego regularnego bitu czuć było w tym wszystkim pewną lekkość i frywolność, co zmiękczało cały przekaz.

Koncert trwający ponad godzinę swoją budową nawiązuje do tego, co najlepsze podczas tego typu przedsięwzięć: przemyślanego wstępu, rozwinięcia i zakończenia. Mam nadzieję, że po dołączone nagranie raz jeszcze sięgną zebrani w Szczyrku festiwalowicze jak również ci z Państwa, którzy nie mieli okazji wysłuchać występu transmitowanego w Trójce. To może byś spore zaskoczenie dla tych wszystkich, którzy z powodów stylistycznych do tej pory omijali KAMP! w trakcie poszukiwania muzycznych doznań. Zespół pięknie dojrzewa, co mam nadzieję potwierdzą wszyscy fani muzyki elektronicznej.

Serdecznie polecam! 
Michał Margan Margański

Spis nagrań:
01. Zen master
02. Denali Denali
03. Enter Galactic
04. Early Days
05. Huset
06. Play me dirty
07. Kukeri
08. Dalida
09. 05:30
10. Acend Descend