"Zostań w domu". Propozycje radiowej Trójki na niedzielę

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 09:00
Co na 29 marca przygotowali dla słuchaczy dziennikarze i redaktorzy Programu 3 Polskiego Radia? 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Ivan Kruk

0.05-2.00 – Potrójne pasmo przenoszenia  Michał Margański

2.00-3.00 – ZMIANA CZASU

3.00 -4.00 – Czarna noc – Hirek Wrona


4.00-6.00
Audycja muzyczna – Daniel Drumz (Daniel Szlajnda)

Muzyka stonowana, pozbawiona niepotrzebnych bodźców, która powinna pomóc w oczyszczeniu umysłu. Nagrania takich artystów jak Wacław Zimpel & James Holden, D.K., Bartosz Kruczyński, Four Tet czy Steve Reich.

6.05-8.00Muzyczne rozmowy – Agnieszka Trzeciakiewicz

Czym właściwie jest muzyka? Skąd pochodzi i do czego zmierza? Myślę, że można wskazać trzy "miejsca", z których wypływa muzyka. Pierwszym jej źródłem jest doświadczenie miłości. Drugim źródłem muzyki jest doświadczenie smutku. Wreszcie trzecim miejscem pochodzenia muzyki jest spotkanie z tym, co Boże – mówi papież Benedykt XVI, wielki znawca muzyki.
Na czas Wielkiego Postu, który w obecnej sytuacji nabiera dodatkowych znaczeń, inspirując się słowami papieża Benedykta XVI, wraz z dominikaninem o. A. Bujnowskim – duszpasterzem środowisk muzycznych, rozmawiamy o tym, jaką rolę może spełniać muzyka w czasach "smutku, miłości i spotkania z tym, co Boże". Wracamy do wspomnień artystów i pieśni z różnych stron świata. W drugiej godzinie audycji "5 minut Wielkiego Postu” z biskupem Markiem Solarczykiem, czyli spojrzenie na miniony tydzień, na ludzi, świat i niedzielną, wielkopostną ewangelię.


8.05-12.00Dzień z Trójką w domu – Tomasz Żąda 

 • Niespodzianki dla młodych słuchaczy ma Katarzyna Stoparczyk.
 • Trener personalny Michał Guzik podpowiada jak dbać w domu o mięśnie i jak mądrze pływać jak się zrobi cieplej.


12.05-15.05
Dzień z Trójką w domu – Katarzyna Borowiecka

 • 12.15 – Kaja Szafrańska i seriale do obejrzenia podczas kwarantanny
 • 12.30 – Płyta w 60 sekund - polecenia muzyczne Agnieszki Szydłowskiej
 • 12.45 – Wioletta Myszkowska o kultowej grze The Sims, która kończy 20. lat. Dlaczego zdobyła ona taką popularność i jak się zmieniała
 • 13.15 – Ryszard Jaźwiński i druga część rozmowy z Katarzyną Figurą ze Szklarskiej Poręby
 • 13.30 – Płyta w 60 sekund – polecenia muzyczne Agnieszki Szydłowskiej
 • 13.45 – Jan Niebudek o kryminale "Czerwony świt" Jędrzeja Pasierskiego
 • 14.15 – Bartek Czartoryski o komiksach wartych przeczytania podczas kwarantanny
 • 14.30 – Płyta w 60 sekund - polecenia muzyczne Agnieszki Szydłowskiej
 • 14.45 – Ryszard Jaźwiński i druga część rozmowy z Bartoszem Bielenią


15.05-19.00Popołudnie z Trójką w domu – Tomasz Gorazdowski


19.05-21.00Koncert w Trójce

"III Symfonia (Symfonia Pieśni Żałosnych)" pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego. Koncert odbył się 29 listopada 2014 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie i był częścią wieczoru, na który złożyły się także "48 Responses To Polymorphia" w wykonaniu Jonny’ego Greenwooda (Radiohead) i światowa premiera "Réponse Lutosławski" Bryce’a Dessnera (The National). Koncert odbył się 29 listopada 2014 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie i był częścią wieczoru, na który złożyły się także "48 Responses To Polymorphia" w wykonaniu Jonny’ego Greenwooda (Radiohead) i światowa premiera "Réponse Lutosławski" Bryce’a Dessnera (The National).


20.05-21.00Scena Teatralna Trójki – premiera: "Pogodzić się ze światem"

Słuchowisko autorstwa Wojciecha Fułka na podstawie tekstów Edwarda Stachury. Zostało stworzone jako próba rozmowy Edwarda Stachury z matką oraz ze swoim młodszym alter ego. Muzycznie ilustrują je piosenki, które na pewno przyczyniły się również do popularyzacji jego twórczości. Oprócz piosenek nagranych przez Mirosława Czyżykiewicza, Marka Gałązkę oraz przyjaciela poety – reżysera i kompozytora, Jerzego Satanowskiego – wykorzystano też oryginalne wykonania autorskie, zrealizowane w latach 70. specjalnie dla Programu 3 Polskiego Radia. Premierę tradycyjnie poprzedzi rozmowa Barbary Marcinik z autorem słuchowiska.
Reżyseria: Janusz Kukuła, realizacja dźwięku: Agnieszka Szczepańczyk, opracowanie muzyczne: Krzysztof Kasiński. Występują: Teresa Lipowska, Krzysztof Gosztyła, Marcin Przybylski.


21.05-00.00Wieczór z Trójką w domu – Leszek Adamczyk

Wywiad z Leszkiem Cichońskim – twórcą i szefem imprezy Guitar World Records 2020, która zostanie przeprowadzona 1 maja online z zasięgiem na cały świat.

Zobacz więcej na temat: #zostańwdomu Trójka