Dziękujemy za Wasz udział w sms-owej zbiórce Trójki na rzecz młodzieży z domów dziecka!

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 19:05
W trakcie pandemii w szczególnie trudnej sytuacji znaleźli się podopieczni domów dziecka. 76 tysięcy 851 złotych – to kwota, którą z Państwa pomocą udało nam się zebrać 10 lipca w ramach zbiórki w popołudniowym "Zapraszamy do Trójki". Uzyskana suma zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów wakacyjnego obozu terapeutycznego, organizowanego przez Fundację Szczęśliwej Drogi. 
Zdjęcie z obozów i wyjazdów zorganizowanych w latach 2018-2019 przez Fundację Szczęśliwej Drogi
Zdjęcie z obozów i wyjazdów zorganizowanych w latach 2018-2019 przez Fundację Szczęśliwej Drogi Foto: Fundacja Szczęśliwej Drogi

Obóz terapeutyczny ma odbyć się w dniach 17-27 sierpnia 2020 roku i będzie przeznaczony dla 40 podopiecznych, wychowujących się w domach dziecka i rodzinach zastępczych w wieku 14-17 lat. Niektórzy z nich przebywają w izolacji od pierwszych dni kwarantanny, aż do dziś. Był i jest to dla nich bardzo trudny czas, bez możliwości spotkania z bliskimi, przyjaciółmi, wyjścia do szkoły i uczestniczenia w zajęciach grupowych. Dlatego chcemy zabrać ich na wymarzone wakacje! 

– Do 19.00 chcemy zebrać 50 tysięcy. Ja wierzę, że jest to możliwe – mówił na kilka godzin przed ogłoszeniem rezultatów Kuba Strzyczkowski, dziennikarz i redaktor naczelny radiowej Trójki. Oprócz pieniędzy zebranych z SMS-ów do młodzieży z domów dziecka trafi także kwota ze sprzedaży płyt, które Słuchacze kupowali za wybraną kwotę oraz wpłaty na konto fundacji.


Posłuchaj
03:23 _PR3_AAC 2020_07_10-06-40-38.mp3 W oczekiwaniu na zbiórkę (Zapraszamy do Trójki – ranek)

 

fot. Fundacja Szczęśliwej Drogi
fot. Fundacja Szczęśliwej Drogi

Obóz jest czasem odpoczynku, aktywności na świeżym powietrzu, ale nie brakuje także ciężkiej pracy, długich, często bardzo trudnych rozmów, przełamywania swoich barier i odkrywania potencjału w młodym człowieku. 

Na obozie realizowany będzie nowatorski program motywacyjno-rozwojowy Life Plan, stworzony przez podróżnika i filozofa Marka Kamińskiego, który jako pierwszy na świecie samotnie zdobył oba bieguny Ziemi. Program ma pomóc młodym ludziom realizować swoje cele, spełniać marzenia i poszerzać ich kompetencje. Czuwać nad tym będzie sześcioosobowy zespół profesjonalnej kadry, która na co dzień pracuje z młodzieżą.

– Będąc na biegunach, opracowałem "metodę biegu", czyli osiągania celu, która opiera się na poczuciu własnej wartości i dawaniu narzędzi do spełniania celów i marzeń. Po raz pierwszy zastosowałem tę metodę podczas wyprawy z Jaśkiem Melą. Potem postanowiliśmy tą metodą się dzielić z młodymi ludźmi. Z Fundacją Szczęśliwej Drogi chcemy przewodzić projektem, w którym uczestnicy obozu będą uczyć się tego, jak radzić sobie z trudnościami, z traumą, odnajdywać cele w życiu – mówił Marek Kamiński.

Posłuchaj
02:44 _PR3_AAC 2020_07_10-16-25-01.mp3 Marek Kamiński i jego "metoda biegu" (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
 

 

Obóz będzie odbywał się w rodzinnym pensjonacie w Okunince nad Jeziorem Białym, który wraz z młodzieżą Fundacja Szczęśliwej Drogi odwiedza od lat. Dotąd wszyscy czuli się tam bezpiecznie, komfortowo i prawie jak w domu. Ze względu na sytuację epidemiologiczną pensjonat będzie zamknięty wyłącznie na potrzeby zorganizowania obozu dla podopiecznych fundacji.

Podopieczni Fundacji Szczęśliwej Drogi  Foto: Fundacja Szczęśliwej Drogi Podopieczni Fundacji Szczęśliwej Drogi Foto: Fundacja Szczęśliwej Drogi

Na antenie gościliśmy także Kamillę Gibas – prezes Fundacji "Szczęśliwej Drogi", która na bieżąco podawała nam aktualne informacje na temat wpłaconej kwoty. 

JAK POMÓC?

Wyślij SMS o treści POMAGAM pod numer 75 265 (koszt jednej wiadomości to 6,15 zł z VAT).

Operatorzy Play, Orange, T-mobile i Plus zrzekli się dochodu z połączeń, dzięki czemu cała zebrana kwota posłuży organizacji wakacji dla podopiecznych Fundacji Szczęśliwej Drogi. Numer SMS jest aktywny od 1 do 20 lipca tego roku.

Można także dokonać przelewu na konto:

Fundacja Szczęśliwej Drogi

mBank 73 1140 2004 0000 3402 7596 4920

Aleje Jerozolimskie 113/115 lok. 7/0/1009/U

02-017 Warszawa

O FUNDACJI 

Misją Fundacji Szczęśliwej Drogi jest wspieranie młodych ludzi opuszczających placówkę opiekuńczą w rozpoczęciu dorosłego i odpowiedzialnego życia. Służy temu przekazywanie dzieciom konkretnych umiejętności i kompetencji, które pozwolą im w przyszłości prowadzić własne gospodarstwo domowe, zarządzać domowym budżetem, podejmować decyzje, pewnie poruszać się w ekonomiczno-prawnym otoczeniu i uczestniczyć w życiu społeczno-kulturalnym. Jedną z form uczenia samodzielności są obozy terapeutyczne.

Jesteśmy Państwu bardzo wdzięczni za udział w zbiórce!

 

Zobacz więcej na temat: Trójka pomoc

Czytaj także

Mądra pomoc według siostry Małgorzaty Chmielewskiej

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 11:30
Tematem przewodnim czwartkowej wspólnej audycji Michała Olszańskiego i Michała Margańskiego było mądre pomaganie. Nie mogło wobec tego zabraknąć kilku słów od siostry Małgorzaty Chmielewskiej, przełożonej wspólnoty "Chleb Życia". 
rozwiń zwiń