Nagrody Mediów Publicznych 2020 – poznaj nominowanych

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 13:00
Przyznawane od dwunastu lat Nagrody Mediów Publicznych są formą mecenatu państwowego nad polskimi twórcami. Mają też – co niezwykle ważne – charakter promocyjny, gdyż otwierają drzwi mediów publicznych przed twórcami i kulturą.
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański (podczas gali wręczenia Nagród Mediów Publicznych 2019 w Teatrze Polskim w Warszawie
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański (podczas gali wręczenia Nagród Mediów Publicznych 2019 w Teatrze Polskim w WarszawieFoto: PAP/Leszek Szymański

nagrody mediow publicznych-2020_01a.jpg
Nagrody Mediów Publicznych. Już w poniedziałek poznamy laureatów

W przeddzień przyznania tegorocznych nagród na antenie Trójki przybliżymy sylwetki kilku z nominowanych artystów. Wśród nich: Grzegorz Markowski, Piotr Beczała, Stan Borys, Zbigniew Namysłowski i Łukasz Borowicz.

***

Na audycje specjalne przed ogłoszeniem laureatów Nagród Mediów Publicznych zapraszamy w niedzielę (15 listopada) o godz. 14.05 oraz o godz. 18.05. Prowadzą Agnieszka Furtak-Bilnik, Justyna Grabarz, Piotr Łodej oraz Piotr Majewski.

Czytaj także

Perfect i Lady Pank w nowej odsłonie. Marcin Januszkiewicz: to tytani, geniusze, wirtuozi

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 11:30
Po debiutanckiej płycie "Osiecka po męsku" z utworami Agnieszki Osieckiej, aktor i wokalista Marcin Januszkiewicz sięgnął po utwory dwóch kultowych polskich zespołów - Perfectu i Lady Pank. - To moje ulubione zespoły z dzieciństwa, na których się wychowałem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Beczała - być jak Cavaradossi

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 18:00
Piotr Beczała, nasz znakomity tenor, wydał właśnie nową płytę. Pierwszą od pięciu lat. Album Vincerò! - nagrywany w Walencji i Studiu PR im. Lutosławskiego w Warszawie - jest zbiorem arii pochodzących z oper Pucciniego, Giordana i Leoncavalla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koryfeusze Muzyki Polskiej 2020. Laureaci odebrali nagrody

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2020 09:34
Znamy laureatów Koryfeuszy Muzyki Polskiej 2020. Nagrody polskiego środowiska muzycznego w czterech kategoriach wręczono po raz 10. W tym roku Rada Programowa ds. Muzyki Instytutu Muzyki i Tańca wytypowała nominowanych spośród 187 nadesłanych kandydatur.
rozwiń zwiń