Arktyczne zauroczenie

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 08:43
Ryszard Kruk jest reżyserem filmów dokumentalnych i biologiem. Łącząc obie pasje, postanowił zrealizować film o polskich badaczach na Spitsbergenie. Bierze udział w wyprawie, rejestrując codzienne życie polarników, ich badania – szczególnie na lodowcach. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Rigamondis/Shutterstock

Film będzie opowiadał historię prof. Ireneusza Soboty, który pracuje w Toruniu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, kierując Centrum Badań Polarnych. Jego działalność naukowa wiąże się z prowadzeniem Stacji Polarnej na Spitsbergenie. W ostatnich latach wziął udział w ponad 30 wyprawach badawczych, można więc powiedzieć, że Arktyka to jego drugi dom, gdzie każdego roku spędza kilka miesięcy. Bohater jest rozdarty między dwoma kompletnie odmiennymi światami. 


***

Na reportaż autorstwa Joanny Bogusławskiej zatytułowany "Polarnicy" zapraszamy w poniedziałek (18 stycznia) o godz. 14.15.

Zobacz więcej na temat: Joanna Bogusławska

Czytaj także

American dream na Hawajach

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 14:45
Bogusław Szedny wyjechał do Stanów Zjednoczonych na wakacje. Kiedy otrzymał pracę w Chicago, zdecydował, że jednak tam zostanie. Spędził w USA osiem lat. Pracował w agencji reklamowej, w której z czasem został wspólnikiem. Jednak ten american dream zaowocował także kryzysem wewnętrznym i depresją. Nadszedł czas na kolejną zmianę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka wśród zgiełku. Historie ulicznych muzyków

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 15:03
Część artystów świadomie decyduje się rozpocząć swoją karierę od grania na ulicy. Wielu z nich nie chce współpracować z wytwórniami muzycznymi, bo cenią sobie niezależność i bliski kontakt z ludźmi. Jak mówią, to uczy pokory: cieszy, gdy się podoba i zachęca, by grać dalej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skocznia narciarska w Warszawie? Skąd się tam wzięła? Posłuchaj reportażu Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 14:30
Mało kto dziś wie i pamięta, że lata temu istniały w Warszawie aż trzy skocznie narciarskie. 
rozwiń zwiń