"Wakacyjne Hity Wszech Czasów". Transmisja koncertu z Jastarni

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 15:15
W Jastarni podczas koncertu "Wakacyjne Hity Wszech Czasów" wystąpią: Urszula, Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska, Czerwone Gitary, Piersi, Feel, Łzy, Loka, Big Day, Damian Ukeje, Sebastian Riedel, a także gwiazda z zagranicy – Arash. Koncert będzie transmitowany o godzinie 20.00 w radiowej Trojce w ramach audycji "Departament rytmu".
Zespół Czerwone Gitary powstał na początku 1965 roku. Mija 50 lat muzycznej aktywności twórców takich hitów, jak Takie ładne oczy, Biały krzyż, Kwiaty we włosach czy Historia jednej Znajomości.
Zespół Czerwone Gitary powstał na początku 1965 roku. Mija 50 lat muzycznej aktywności twórców takich hitów, jak "Takie ładne oczy", "Biały krzyż", "Kwiaty we włosach" czy "Historia jednej Znajomości.Foto: mat. prasowe

Koncert Będzie można oglądać w TVP 2 i TVP 3. Wydarzenie poprowadzą dziennikarka telewizyjna i radiowa Marzena Kawa oraz dziennikarz radiowej Trójki Karol Gnat.

Scena na plaży

Wakacyjna scena Trójki stanęła tuż przy morzu, na plaży w Jastarni. Jak wyglądały przygotowania? – Przywieźliśmy półtora tysiąca ton betonowych płyt. Ułożyliśmy je według specjalnie przygotowanego projektu. Wszystko po to, by scena nie zapadała się w piasku. Plaża nie jest zbyt przyjaznym miejscem, jeśli chodzi o prace konstrukcyjne. Wymagają one od nas sporo przygotowania i specjalnego sprzętu. Musieliśmy wybudować drogę na plażę, zmienić rozkład jazdy pociągów i spowodować ograniczenia w prędkości ich kursowania w pobliżu placu budowy – mówił w Trójce Michał Mackiewicz, producent koncertu.


Karol Gnat, który będzie współprowadził sobotni koncert, jest już po pierwszych próbach. – Trochę obserwuję, a trochę nadrabiam zaległości. Z niecierpliwością czekam na występ Czerwonych Gitar. "Historia jednej znajomości" to przebój, który kocha moja mama. Często się wzruszam, więc to z pewnością poruszy mojego ducha. Ciekawy jestem też Arasha, który może okazać się pewną egzotyką dla naszych słuchaczy – mówił dziennikarz. 

***

Do wysłuchania koncertu zapraszamy w sobotę (7 sierpnia) od godz. 20.00.

Zobacz więcej na temat: Trójka koncert wakacje