Polska, Australia, Bruklin

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 08:28
Poznamy najnowszy singiel duetu Pola Rise i Andy Ward. Dzięki internetowi mogli wspólnie nagrywać, chociaż on mieszka w Australii, a ona – w Polsce. Posłuchamy również nowej piosenki zespołu Bruklin. 
Pola Rise i Andy Ward
Pola Rise i Andy WardFoto: Robert Mainka/mat. promocyjne/Warner Music

***

Do słuchania audycji "Polski Express" w środę (13 października) od godz. 20.05 do godz. 21.00 zaprasza Tomasz Żąda.

Czytaj także

Szymonmówi i "najpiękniejsze piosenki o najgorszych rzeczach"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2021 15:00
Szymonmówi tworzy piosenki opowiadające o problemach z otaczającym go światem, a zwłaszcza z relacjami z ludźmi. Do tworzenia inspiruje go szeroko pojęta popkultura, w której szuka znanych tropów, by przetworzyć je przez własną wrażliwość i zaprezentować w świeżym wydaniu. O swoim debiutanckim, wydanym 17 września albumie pt. "Coś się zepsuło" sam mówi: "najpiękniejsze piosenki o najgorszych rzeczach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbyszek Bieniak: muzyka przez całe życie

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 15:15
Można powiedzieć, że Zbyszek Bieniak to w polskiej muzyce rockowej człowiek-instytucja. I artysta wszechstronny: śpiewa, gra na gitarze, harmonijce ustnej, instrumentach perkusyjnych, pisze teksty, komponuje. Występował, i występuje, w wielu polskich zespołach – Oddział Zamknięty, Collage, Yokashin, Jary Oddział Zamknięty, Funky Tank, Rezerwat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z małą pomocą przyjaciół. Nieznany Wykonawca w audycji Tomasza Żądy

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 15:00
– To, że ten album jest rockandrollowy i nawiązuje do korzeni, jest pewnym wyznacznikiem tego, co dzisiaj myślę o muzyce. Dobra piosenka to taka, która się nie starzeje. Dobra muzyka nie ma wieku. Piosenki, które czasami lądują w szufladzie, dzięki odrobinie pracy mogą zyskać na świeżości i aktualności – mówił w Trójce Jarosław Chęć, lider grupy Nieznany Wykonawca, którego solowy album, z małą pomocą przyjaciół, przekształcił się w grupowe dzieło. 
rozwiń zwiń