Dwa wydarzenia na zwieńczenie akcji "Mamy kota na punkcie Osieckiej"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 19:00
Niedzielny wieczór upłynie w Trójce pod znakiem twórczości Agnieszki Osieckiej. Program 3 Polskiego Radia zaprasza na dwa niezwykłe wydarzenia, będące zwieńczeniem akcji "Mamy kota na punkcie Osieckiej", którą przez ostatnie tygodnie można było śledzić na radiowej antenie. Gwarantujemy, że nie zabraknie wspomnień, wzruszeń oraz muzycznych uniesień. 
Mamy kota na punkcie... Osieckiej w radiowej Trójce
"Mamy kota na punkcie... Osieckiej" w radiowej TrójceFoto: Polskie Radio

 "Kobiety mojego życia"

osiecka umer pap_1200.jpg
"Kobiety mojego życia". Wyjątkowy koncert Osieckiej na antenie Trójki

Nostalgiczny wieczór otworzy retransmisja koncertu z września 1993 roku – "Kobiety mojego życia". W ramach wydarzenia piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej wykonała śmietanka polskich artystów, m.in.: Jan Pietrzak, Ewa Błaszczyk, Maryla Rodowicz, Magda Umer czy Krystyna Janda. W rolę prowadzącej wcieliła się zaś sama autorka. 

Nieco przewrotny tytuł koncertu nawiązuje do "kobiecej duszy", jaką miały teksty pisane przez Osiecką. – U mnie ogromnie jest blisko od serca do papieru. Kiedy jako prawie dorosła już kobieta zaczęłam pisać wiersze-piosenki, nie byłam w stanie stworzyć czegoś w rodzaju fikcji czy półfikcji. Każdy z tych tekstów był leciutko tylko zaszyfrowanym listem, zwierzeniem, czy wręcz ankietą osobistą – mówiła poetka.

Na koncert "Kobiety mojego życia" zapraszamy w niedzielę (14 listopada) o godzinie 19.05


"Mamy kota na punkcie... Osieckiej" 

Mamy kota na punkcie Osieckiej 1200.png
Nie tylko piosenki. "Mamy kota na punkcie... Osieckiej"

Tuż po retransmisji koncertu zapraszamy na spektakl muzyczny pt. "Mamy kota na punkcie... Osieckiej", w reżyserii Romana Dziewońskiego. Widowisko powstało na podstawie niepublikowanych dotąd tekstów pisarki, a scenariusz oparty jest na wierszach, fragmentach prozy oraz piosenek jej autorstwa. 

Główną inspiracją zestawienia wybranych tekstów była samotność, często bezwiednie pojawiająca się w twórczości Agnieszki Osieckiej. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali znakomici aktorzy: Ewa Błaszczyk, Kamila Klimczak, Artur Żmijewski, Piotr Fronczewski oraz Barbara Krafftówna. Szefem muzycznym spektaklu jest Bogdan Hołownia.

– Większość utworów będzie śpiewana. W repertuarze znalazły się też takie, które zaprezentujemy w wersji jedynie instrumentalnej. Scenariusz do ostatniej chwili pozostaje tajemnicą – mówił na antenie Trójki.

Do uczestnictwa w niezwykłym przedsięwzięciu, w ramach audycji "Scena Teatralna Trójki", zapraszamy w niedzielę (14 listopada) o godzinie 20.05.

***

Obydwa wydarzenia będą transmitowane na antenie Trójki, Facebooku, stronie internetowej oraz kanale YouTube Polskiego Radia. 

Mamy kota na punkcie... Osieckiej Mamy kota na punkcie... Osieckiej

***

Prowadzona w Programie 3 Polskiego Radia akcja "Mamy kota na punkcie Osieckiej" była okazją do świętowania 85. rocznicy urodzin poetki. W czasie trwania akcji słuchacze mogli zapoznać się z audycjami wspomnieniowymi i poznać głos autorki, która przed laty prowadziła w Trójce swoją audycję. W niedzielnych wydarzeniach udział wezmą artyści, którzy współpracowali z poetką i dobrze ją zali. 

zch

Czytaj także

"Przeglądam się w tekstach Osieckiej". Ania Rusowicz o koncercie "To, co najpiękniejsze"

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 08:30
W 85. rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej Polskie Radio zaprasza na koncert poświęcony jej pamięci oraz twórczości. W sobotni wieczór w Studiu Koncertowym zaprezentują się gwiazdy polskiej estrady. Jedną z nich będzie Ania Rusowicz, która w audycji "Pora na Trójkę" opowiedziała o szczególnej więzi, jaka łączy ją z tekstami Osieckiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

W hołdzie Agnieszce Osieckiej. Koncert "Życia rysy – Agnieszka Osiecka"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 15:50
Agnieszka Osiecka to jedna z najwybitniejszych polskich poetek, pisarek i autorek tekstów. Z okazji 85. rocznicy jej urodzin, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia jej imienia, odbył się specjalny koncert "Życia rysy – Agnieszka Osiecka". – W tekstach Agnieszki odnajdujemy nas samych, nasze lęki, miłości i słabości. Czasy się zmieniają, ale ludzie w swoich odczuciach nie – mówił w Trójce Roman Dziewoński, który poprowadził sobotnie wydarzenie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Osiecka w Trójce. Spektakl muzyczny "Mamy kota na punkcie... Osieckiej"

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 09:55
Ewa Błaszczyk, Artur Żmijewski, Piotr Fronczewski i inni. W najbliższą niedzielę, 14 listopada, artyści pojawią się na Trójkowej scenie, aby upamiętnić Agnieszkę Osiecką. Z okazji 85. rocznicy urodzin poetki Trójka zaprasza na specjalny spektakl muzyczny zatytułowany "Mamy kota na punkcie... Osieckiej". Widowisko powstało na podstawie niepublikowanych dotąd tekstów pisarki.  
rozwiń zwiń