The xx drugą gwiazdą Open'era 2012!

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2011 19:40
- To taka nasza perełka, prezent na kilka dni przed Świętami - oznajmił słuchaczom Trójki Mikołaj Ziółkowski zdradzając kolejną gwiazdę Festiwalu Open'er 2012.
Audio
  • Mikołaj Ziółkowski ogłasza kolejną gwiazdę Open'era 2012
The xx
The xxFoto: fot. mat. dystrybutora

Od miesiąca już znamy pierwszego headlinera przyszłorocznej edycji Festiwalu Open'er. Mikołaj Ziółkowski, szef Alter Artu ogłosił na antenie Trójki, że będzie to Björk.

Dziś ponownie gościł w "Programie Alternatywnym". - To będzie taki nasz mały prezent świąteczny, radość dla wielu osób. Warto było tu przyjść na chwilę, by powiedzieć dwa słowa o tym zespole - powiedział w Trójce ogłaszając wizytę The xx na Open'erze 2012.

Posłuchaj całej rozmowy Mikołaja Ziółkowskiego z Agnieszką Szydłowską, by dowiedzieć się więcej!

The xx, czyli Jamie Smith, Romy Madley Croft, Oliver Sim, są jednymi z najważniejszych debiutantów ostatnich lat i prawdziwym fenomenem na brytyjskiej scenie muzycznej. Ich stale wzrastająca popularność nie jest wynikiem zabiegów marketingowych tylko prawdziwych emocji. A te, nawet po roku milczenia zespołu, stawiają The xx w gronie najbardziej pożądanych zespołów na świecie, dlatego z jeszcze większą radością informujemy, że Heineken Open’er jest, obok Primavera Sound, jednym z dwóch festiwali, który może już teraz ogłosić koncert grupy The xx w przyszłym sezonie festiwalowym.

Występ odbędzie się w ramach promocji nowego albumu, którego premiera przewidziana jest na wiosnę 2012 roku. Drugie wydawnictwo The xx jest jednym z najbardziej oczekiwanych albumów przyszłego roku i jednocześnie najbardziej strzeżonych projektów studyjnych nad jakimi pracują obecnie światowi artyści.


 

Przypomnijmy, że zmieni się termin festiwalu. Open'er 2012 rozpoczniemy w środę 4 lipca! Festiwal będzie trwał 4 dni - jak w ubiegłych latach. Środa jako pierwszy dzień festiwalu (od kilku lat festiwal rozpoczynał się w czwartek i trwał do niedzieli włącznie), zdaniem Mikołaja Ziółkowskiego, pozwoli na jeszcze lepsze wpisanie się Open'era w plan letnich europejskich festiwali, artyści będący blisko Polski będą mogli pogodzić występy na kilku festiwalach odbywających się w podobnym terminie.