Tori Amos i Diana Krall w "Minimaxie"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 13:32
Dwie wielkie damy rocka i jazzu wydają w nadchodzącym tygodniu swoje nowe albumy i w dzisiejszej audycji posłuchamy ich najnowszych muzycznych propozycji.
Tori Amos podczas koncertu w Trójce
Tori Amos podczas koncertu w TrójceFoto: W. Kusiński/PR

Ponadto m.m. Gary Moore, Steven Wilson, Dave Matthews Band, Calexico, Mark Knopfler, John Hiatt, Sivert Hoyem ... 

Zapraszam po 22,

Leszek Adamczyk 

minimax@polskieradio.pl

13 października 2011 roku Tori Amos gościła w Trójce. W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wykonała kilka utworów z płyty "Night of the Hunters".  Zapraszamy do wysłuchania rozmowy piosenkarką oraz obejrzenia zdjęć z koncertu >>

Czytaj także

Tori Amos: Mam romans z nieboszczykami

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2011 08:00
Tak artystka skomentowała swój najnowszy projekt "Night of Hunters" oparty na tematach m.in. Bacha, Schuberta i Chopina podczas wczorajszego występu w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy i obejrzenia galerii z występu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykanka w Irlandii - wywiad z Tori Amos

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2011 13:00
- Mitologia oraz historia mają w sobie niezwykłą moc. Te obrazy aż drgają... - twierdzi amerykańska artystka, której klasycyzujący cykl pieśni "Night of Hunters" oparty został na motywach oraz symbolice dawnych podań irlandzkich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tori Amos: Nie znamy potęgi słowa...

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2011 14:00
- Ranić słowami potrafimy od dzieciństwa, jednak nie mamy pojęcia jak nimi leczyć. To prawdziwa potęga - mówi amerykańska piosenkarka Piotrowi Metzowi, który odwiedził artystkę w jej "baśniowym" irlandzkim domostwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa płyta Diany Krall z historią w tle

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 11:01
"Glad Rag Doll", najnowszy krążek kanadyjskiej wokalistki i pianistki jazzowej Diany Krall, trafi do sklepów 2 października. W listopadzie piosenkarka wystąpi w Warszawie, Gdyni i Wrocławiu.
rozwiń zwiń