X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ewelina Marciniak 2012

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 15:58
Reżyser, studentka reżyserii krakowskiej PWST, europeistyki na UJ, absolwentka dramatologii UJ.
Ewelina Marciniak
Ewelina Marciniak Foto: Przemysław Goławski

Reżyserowała w Starym Teatrze w Krakowie („Wynajem” na podstawie tekstu Nisa-Momme Stockmana, w teatrze im. Szaniawskiego w Wałbrzychu („Proces berentyzacji” w ramach Dni Dramaturgii), w TR Warszawa (czytanie tekstu „Zarys historii miłosnej” i w  Instytucie Teatralnym („Mocarza” Stanisława Brzozowskiego). Swój pierwszy spektakl – „Nowe wyzwolenie” - zrealizowała na zaproszenie aktorów Centrum Sztuki Kontrast i Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

W roku 2012 zrealizowała: na deskach Teatr Polskiego w Bielsku-Białej „Zbrodnię” Michała Buszewicza (inspirowana opowiadaniem Witolda Gombrowicza „Zbrodnia z premedytacją”, marzec), „Kobietę z przeszłości” Rolanda Schimmelpfenniga  w Bałtyckim Teatrze  Dramatycznym w Koszalinie (czerwiec), „Śmierć i zmartwychwstanie świata” Nis-Momme Stockmanna w Narodowym Teatrze Starym im. H. Modrzejewskiej w Krakowie (wrzesień) i „Amatorki” Elfride Jelinek w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku (listopad).

Ewelina Marciniak jest laureatką wielu nagród. Jury Talentów Trójki doceniło ją za „własną, wyrazistą wizję teatru, za poszukiwania niestandardowych rozwiązań inscenizacyjnych, za dużą wrażliwość społeczną i artystyczną”.

Zobacz więcej na temat: Talenty Trójki