Magda Jethon: takie pomysły rodzą się przypadkiem

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 15:51
- Chcieliśmy 51. urodziny Trójki świętować inaczej. Wyjść do naszych Słuchaczy. Okazuje się, że wyjazd na dworce jest nie najgłupszym pomysłem - mówi dyrektor Programu Trzeciego, o akcji "Pociągi pod Trójkowym nadzorem”.
Audio
  • Magda Jethon: "Pociągi pod Trójkowym nadzorem"? Takie pomysły rodzą się przypadkiem (Trójka)
Marek Niedźwiecki i Anna Maria Jopek zapowiadali pociągi na wrocławskim Dworcu Głównym w ramach akcji: Pociągi pod Trójkowym nadzorem.
Marek Niedźwiecki i Anna Maria Jopek zapowiadali pociągi na wrocławskim Dworcu Głównym w ramach akcji: "Pociągi pod Trójkowym nadzorem". Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Magda Jethon do studia przy Myśliwieckiej przybyła prosto z dworca Warszawa Wschodnia, gdzie Maria Czubaszek i Urszula Dudziak zapowiadały pociągi w ramach akcji "Pociągi pod Trójkowym nadzorem".

- Nastawnia oddalona jest prawie kilometr od dworca i trzeba przejść przez tory, a każdy widzi jaki jest dzisiaj fajny śnieg. Kroczyłyśmy w tym śniegu przez tory, a potem 96 schodów na górę – opowiada Magda Jethon o wrażeniach z dzisiejszego dnia. Dziennikarze Trójki i zaprzyjaźnieni z nami artyści od południa, przez godzinę, zapowiadali przyjazdy i odjazdy pociągów.

51. urodziny Trójki. Zapraszamy do zabawy!

Czy podróżni i Słuchacze rozpoznali ich głosy? O tym mogliśmy się przekonać dzięki reporterom Programu Trzeciego, którzy nadawali relacje z siedmiu dworców sześciu polskich miast. W specjalnej audycji wydarzenia na dworcach śledziła Katarzyna Borowiecka. Akcja "Pociągi pod Trójkowym nadzorem" odbyła się w Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

Dyrektor Programu Trzeciego zdradza, skąd pomysł na takie świętowanie 51. urodzin Trójki. - Pół roku temu staliśmy z Arturem Andrusem na dworcu w Bydgoszczy. Rozmawialiśmy o różnych rzeczach i nagle w głośnikach odezwał się bardzo interesujący głos. Razem wpadliśmy na pomysł, co by to było, gdyby któraś z naszych koleżanek zastąpiła panią na tym dworcu - wspomina Magda Jethon. Potem okazało się, że Trójkowi dziennikarze mogliby spróbować, jak sobie poradzą w roli informatorów. A jak doszło do tego, że towarzyszyli im artyści? Posłuchaj całej rozmowy!

Lista Przebojów Trójki z Bydgoszczy. To nie prima aprilis! Na kolejne wydanie "Listy Przebojów Programu Trzeciego", nietypowo, bo w poniedziałek, 1 kwietnia, od od 19. do 22., zaprasza Piotr Baron.

Rozkład jazdy wyglądał następująco:

Kraków Główny Artur Orzech i Alosza Awdiejew
Lublin Hirek Wrona i Romuald Lipko
Poznań Główny Artur Andrus i Hanna Banaszak
Toruń Główny Piotr Baron i Adam Nowak
Warszawa Centralna Wojciech Mann i Magda Umer
Warszawa Wschodnia Maria Czubaszek i Urszula Dudziak
Wrocław Główny Marek Niedźwiecki i Anna Maria Jopek

Kraków Główny Artur Orzech i Alosza Awdiejew

Lublin Hirek Wrona i Romuald Lipko

Poznań Główny Artur Andrus i Hanna Banaszak

Toruń Główny Piotr Baron i Adam Nowak

Warszawa Centralna Wojciech Mann i Magda Umer

Warszawa Wschodnia Maria Czubaszek i Urszula Dudziak

Wrocław Główny Marek Niedźwiecki i Anna Maria Jopek

Tak świętowaliśmy 50. urodziny Trójki >>>

W związku z akcją opanowania dworców przez Trójkę, przygotowaliśmy dla wszystkich Słuchaczy zabawę. Można tworzyć razem z nami album "Pociągi pod Trójkowym nadzorem". Szczegóły znajdziecie w specjalnej zakładce "Pociąg do Trójki", która znajduje się na naszym profilu na Facebooku "Trójka - Program 3 Polskiego Radia". Zapraszamy!

Pomocy w zorganizowaniu akcji "Pociągi pod Trójkowym nadzorem" udzieliły spółki należące do Grupy PKP-PKP SA, PKP Polskie Linie Kolejowe, PKP Intercity oraz TK Telekom. Akcję wsparli także przedstawiciele spółki Przewozy Regionalne.

Czytaj także

"Pociągi pod Trójkowym nadzorem" - dziennikarze zapowiadają pociągi

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2013 22:00
W Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia, Trójka ma dla słuchaczy urodzinową, primaaprilisową niespodziankę. Dziennikarzy Programu 3 oraz artystów zaprzyjaźnionych z Trójką będzie można usłyszeć na siedmiu stacjach kolejowych w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

LP3 opanowana przez Depeche Mode!

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 10:38
W pierwszej trójce 1626. Notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego znalazły się aż dwa utwory Depeche Mode. Jak dalej układała się Lista, prezentowana przez Piotra Barona z Bydgoszczy?
rozwiń zwiń