X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Big Book Festival - dwa dni radosnego czytania

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 09:00
– Big Book Festival to festiwal wychodzący do ludzi. Będzie odbywał się w Warszawie, ale także w miejscach zupełnie dla czytania nietypowych, takich jak Pasaż Wiecha, Dworzec Centralny, zakłady fryzjerskie, kina, hotele – wyliczała Paulina Wilk, współorganizatorka wydarzenia w audycji "Z najwyższej półki" .
Audio
  • Big Book Festival - dwa dni radosnego czytania (Z najwyższej półki/Trójka)
Big Book Festival - dwa dni radosnego czytania
Foto: materiały promocyjne

Big Book Festival to nowe wydarzenie literacko-artystyczne w Warszawie. Jego pierwsza edycja odbędzie się już w ten weekend,  22 i 23 czerwca . Festiwal jest pierwszą tak rozległą i nowoczesną imprezą czytelniczą, angażującą miłośników książek, znakomitych autorów międzynarodowych, publiczność miejską oraz nowe technologie. Przez dwa dni Warszawa będzie miastem czytelników, a książka, literatura i związane z nimi aktywności artystyczne będą wyraźnie obecne w przestrzeni publicznej.
– To będzie duże, radosne święto czytania. Jest to festiwal wychodzący do ludzi, odbywający się również w przestrzeni miasta, w miejscach zupełnie dla czytania nietypowych, takich jak Pasaż Wiecha, Dworzec Centralny, zakłady fryzjerskie, kina, hotele – mówiła Paulina Wilk , współorganizatorka Big Book Festival w audycji "Z najwyższej półki" .

Na festiwal przyjedzie ponad 90 gości, m.in.: Sławomir Mrożek, Dorota Masłowska, Beata Chomątowska, Szczepan Twardoch, Kazimierz Orłoś, Tomasz Łubieński, Filip Springer czy Łukasz Orbitowski.
Jednym z głównych wydarzeń festiwalu będzie maraton "Mrożek na językach", który odbędzie się 22 czerwca w sobotę na Dworcu Centralnym.  – Od godz. 18.00 do północy "odjeżdżał” będzie inny utwór prowadzony przez innego maszynistę. Pierwszym maszynistą będzie sam Sławomir Mrożek, który przeczyta opowiadanie "W podróży", a później pojawią się m.in. Dorota Masłowska, Ilona Ostrowska, Maria Pakulnis, Piotr Adamczyk. Maraton o północy zakończy Bogusław Linda – opowiadała Paulina Wilk Michałowi Nogasiowi.

W festiwalu będą mogły wziąć udział osoby z… całego świata! Wszystko to dzięki dwóm "hangoutom" – internetowym spotkaniom z Asa Larsson i Elif Şafak. Jak wziąć w nich udział? Zapraszamy do wysłuchania dźwięku.

Trójka jest partnerem medialnym Big Book Festival.

Pełny program wydarzenia oraz mapa miejsc festiwalowych

W sobotę, 22 czerwca, od godz. 13.00 do 15.00 zapraszamy na specjalne wydanie "Radiowego Domu Kultury" prosto z Centrum Festiwalowego Big Book Festival przy ul. Marszałkowskiej 9/15 w Warszawie.

Zobacz więcej na temat: KULTURA literatura

Czytaj także

Elif Şafak: pisanie jest procesem mistycznym

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2013 18:11
- Nie sądzę, by pisarze kontrolowali tekst. Opowieść, którą snujemy, jest czymś większym i silniejszym od nas. My za nią podążamy. Skaczemy w odmęty oceanu i pozwalamy, by porwał nas prąd - mówiła Elif Şafak w "Klubie Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lód nad głową”, czyli mroczne kulisy władzy, biznesu i mediów

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 10:40
- W ośrodku Omega spotykają się minister sprawiedliwości rządu polskiego oraz prawnicy z całej Polski. Dochodzi do rzezi. Minister zostaje zamordowany przez sympatyka radykalnych narodowców - opowiada Michał Nogaś o książce "Lód nad głową” w "Trójkowym Znaku Jakości”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Biuro Myśli Znalezionych" - mądre rozmowy na papierze

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 09:07
- Ta książka dla wielu osób może być przewodnikiem wchodzenia w dorosłe życie, szukania sensu, odnajdywania siebie, bo mądrych słów nigdy za wiele. I miłe jest to, że właśnie u nas takie rozmowy mają miejsce, a teraz można to przeczytać - opowiada Michał Nogaś o książce "Biuro Myśli Znalezionych”.
rozwiń zwiń