Kazika Staszewskiego i Piotra Kaczkowskiego połączyła… zupa mleczna

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 15:49
Mentorem i wychowawcą muzycznym nazwał Kazik Piotra Kaczkowskiego podczas benefisu z okazji 50-lecia pracy znanego i cenionego dziennikarza Trójki. Panowie wspominali też zaskakującą przygodę kulinarną, która była ich udziałem.
Audio
  • Kazik o znajomości z Piotrem Kaczkowskim (Benefis Piotra Kaczkowskiego/ Trójka)
Kazik Staszewski wystąpił na benefisie Piotra Kaczkowskiego
Kazik Staszewski wystąpił na benefisie Piotra Kaczkowskiego Foto: PR/Wojciech Kusiński

Po specjalnym dniu na antenie Trójki poświęconym dziennikarzowi przyszedł czas na benefis Piotra Kaczkowskiego, który przez pół wieku kształtował muzyczne gusta kilku pokoleń Polaków. Spotkanie odbyło się tradycyjnie w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, a poprowadził je Artur Andrus.

Kazik był pierwszym gościem, który pojawił się w Trójkowym studiu. -To ogromny zaszczyt występować na wieczorze poświęconym mojemu mentorowi, pierwszemu wychowawcy muzycznemu. Dzięki audycji Piotra Kaczkowskiego "Muzyczna Poczta UKF” po raz pierwszy zetknąłem się na poważniej z muzyką rozrywkową + mówił artysta.

Piotr Kaczkowski przypomniał natomiast pewne spotkanie z wokalistą. - Kaziku, żałuj, że najdłuższa nasza rozmowa miała miejsce tylko przy zupie w Jarocinie. I mam nadzieję, że da się to jeszcze naprawić. Dodam, że była to zupa mleczna, najpopularniejsza na festiwalu - powiedział Piotr Kaczkowski.  

>>> Wzruszenie i trzęsienie ziemi - benefis Piotra Kaczkowskiego w Trójce. Posłuchaj!

Piotr Kaczkowski – popularny "Kaczor", legenda dziennikarstwa radiowego, dla wielu największy muzyczny autorytet, wielki popularyzator muzyki rockowej. Niemal od samego początku pracy zawodowej związany z Programem Trzecim Polskiego Radia. W Trójce prowadził m.in. takie audycje, jak: "Jazda obowiązkowa", "Kiermasz płyt", "M-3", "Minimax – wydanie dla fonoamatorów", "Minimax przed północą", "Mini-Max, czyli minimum słów, maksimum muzyki", "Mój magnetofon", "Muzyczna poczta UKF", "Pół perfekcyjnej płyty", "Trzecia godzina", "W tonacji Trójki", czy sobotnie popołudniowe "Zapraszamy do Trójki”. W latach 1998-2000 dyrektor-redaktor naczelny Trójki.

Piotr Kaczkowski - najstarszy góral w Trójce >>>

Swoim nazwiskiem firmował płyty "MiniMax" (vol. 1-2), "Jazda obowiązkowa", "Muzyka różna i różniasta", "MiniMax pl" (vol. 1-6), "MiniMax pl Jarocin 2007", "Trzeszcząca płyta" (vol. 1-10). Autor trzech tomów wywiadów z największymi gwiazdami muzyki, przeprowadzonych podczas pracy w Trójce: "Przy mikrofonie", "42 rozmowy" oraz "Rozmowy trzecie", a także tłumacz tomu wywiadów "Według The Rolling Stones".

Czytaj także

Urodziny Kazika Staszewskiego. Muzyk kończy 50 lat

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 07:55
Jeden z najpopularniejszych polskich muzyków rockowych, wokalista, saksofonista i autor tekstów Kazik Staszewski urodził się 12 marca 1963 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Benefis Piotra Kaczkowskiego w Trójce - zobacz wideo i galerię zdjęć!

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 12:03
– Podczas tego benefisu uświadomiłem sobie, że jeżeli się coś kocha i to robi, to po prostu wystarczy być – mówił Piotr Kaczkowski, legendarny prezenter muzyczny Trójki, który w marcu tego roku obchodził jubileusz 50-lecia pracy przy mikrofonie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazik: na płycie "Prosto" opowiadam się za miłością (obejrzyj wywiad)

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 15:00
Nazwa tego zespołu jest marką samą w sobie, nic więc dziwnego, że każde nowe wydawnictwo grupy spotyka się z przychylnością zarówno krytyków jak i słuchaczy. Sprawdź, co Kazik Staszewski opowiedział nam o nowej płycie Kultu.
rozwiń zwiń