Wielkie nieba! Mela Koteluk w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 07:30
Najnowsza piosenka Meli Koteluk "Wielkie nieba" doskonale radzi sobie na Liście Przebojów Programu Trzeciego. Wszystkich, którzy chcieliby posłuchać koncertowych wersji piosenek Meli Koteluk zapraszamy w niedzielę 18 sierpnia o 20.05.
Mela Koteluk w teledysku Baczyński - Pieśń o szczęściu
Mela Koteluk w teledysku "Baczyński - Pieśń o szczęściu” Foto: youtube.com

Będzie to powtórka koncertu, który odbył się 24 maja 2012 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Słuchaczom Trójki bardzo spodobał się utwór "Pieśń o szczęściu" zaśpiewany przez Melę Koteluk i Czesława Mozila. Piosenka długo okupowała podium Listy Przebojów Programu Trzeciego.

- Śpiewać zaczęłam późno, w wieku 16 lat. Ale już wcześniej miałam skłonność do totalnego zakochiwania się w muzyce. To zostało mi do dziś - mówi Mela Koteluk. Oceniając swój gust muzyczny dodaje, urodziłam się i od razu słuchałam Kate Bush .

- Zaczęłam pisać teksty. Stało się to z potrzeby wyeksportowania emocji, które we mnie buzują - podkreśla artystka i dodaje, że wszystko to, co wydarzyło się w jej życiu pomiędzy 2001 a 2011 rokiem, teraz wybrzmiewa na krążku "Spadochron”.
Płyta rodziła się co najmniej od lipca 2011 roku. - Wtedy dostaliśmy materiał dźwiękowy od Meli i natychmiast się z nią umówiliśmy - wspomina w audycji "Historia pewnej płyty" Piotr Kabaj, szef EMI Music Poland . - Posłuchałem materiału i od razu wiedziałem, że coś w tym jest - wspomina szef EMI i dodaje, że kontrakt podpisany został w trybie ekspresowym.

Mela Koteluk jest utalentowaną wokalistką o urzekająco ciepłej barwie głosu. Bajkową narracją i przestrzennym brzmieniem instrumentów buduje wciągający klimat swoich piosenek. Świadomie romansuje w nich z estetyką dream popu, łobuzersko puszczając oko do eklektycznych konwencji.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Czytaj także

Nie zależy mi, aby trafić do każdego

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 18:37
Mela Koteluk zapewnia w "Muzycznej Jedynce", że przy doborze repertuaru nie kieruje się względami popularności, ale śpiewa to, co chce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nostalgiczny koncert Klary w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 13:00
- Delikatna, śliczna, liryczna, zjawiskowa, akustyczna, zwiewna, kobieca. Śpiewa o sobie, że jest czarownicą. Ja myślę, że jednak czarodziejką -napisał o Klarze, Marek Niedźwiecki. Klara Jędrzejewska zachwyciła także Artura Gadowskiego, wokalistę IRY, który został producentem muzycznym jej debiutanckiego albumu. Na koncert Klary zapraszamy w niedzielę, 28 lipca o 20.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykły koncert Pablopavo w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2013 09:00
Podczas koncertu w Trójce usłyszymy kilka nowych piosenek oraz najbardziej znane utwory z albumów "Telehon" i "10 piosenek". Na koncert zapraszamy 21 lipca o 20.05
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Rusowicz i szalone lata 60. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2013 08:50
Zapraszamy do słuchania i oglądania koncertu Artystki, dzięki której big bit przeżywa w Polsce drugą młodość. Ania Rusowicz wystąpiła w Trójce z repertuarem swojej mamy - Ady Rusowicz oraz własnymi kompozycjami.
rozwiń zwiń