Nie bójmy się kolorów latem, nawet tych "agresywnych"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 11:56
- Polska jest czarno-biała. Zacznijmy pokazywać ludziom na ulicy, że można się ubierać kolorowo - apeluje Piotr Krajewski, projektant i performer.
Audio
  • Nie bójmy się kolorów latem, nawet tych "agresywnych" (Wakacjo Leggins/Trójka)
Nie bójmy się kolorów latem, nawet tych agresywnych
Foto: Flickr, lic. CC/Chelsea Vo

Piotr Krajewski uważa, że wakacje są takim czasem, kiedy możemy sobie pozwolić na więcej. Projektant zachęca, by włożyć na siebie coś bardziej zwiewnego i odważnego, na przykład jedwabne szyfony w desenie w kwiaty.

Zdaniem rozmówcy Marcina Gutowskiego najmodniejsze kolory w tym sezonie to kolory jaskrawe, zieleń, pomarańcz, czerwień. - Nie boję się ich nazwać nawet "agresywnymi" - mówi Krajewski. Jego zdaniem noszone przez nas barwy powinny powodować, że będziemy rzucać się w oczy.

Jak ubierać się latem, żeby wyglądać modnie i żeby było nam wygodnie? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji "Wakacjo Leggins".

Do wysłuchania odcinków zapraszamy codziennie od poniedziałku do czwartku w porannym "Zapraszamy do Trójki" (godz. 6.00 - 9.00).

(pg)

Zobacz więcej na temat: kolor moda wakacje

Czytaj także

W wakacje góry czy morze – odpowiedziała za nas nasza natura?

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 08:59
Odwieczny dylemat wakacyjny mogą pomóc rozwiązać nam naukowcy. Okazuje się bowiem, że ludzie są genetycznie zaprogramowani do konkretnego rodzaju aktywności, a więc i konkretnego rodzaju wypoczynku. Dokąd więc wybrać się latem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wakacje to czas w emocjonalno-moralnych kąpielówkach"

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 18:00
- Wakacje sprzyjają zdjęciu garnituru wiążących nas norm oczywistości i społecznej przyzwoitości; powstrzymujących nas na co dzień od tego, żeby robić to, na co mamy ochotę - mówi psycholog, Anna Kędzierska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje ze zwierzakiem? Uważaj na pazury legwana…

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 08:32
Pies oswoi się z nowym miejscem, ale kot będzie raczej uciekał nawet z najpiękniejszego domu letniskowego. Okazuje się, że zabieranie zwierząt na wakacje, to poważne wyzwanie logistyczne.
rozwiń zwiń