X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pielgrzymka i wędrówka łatwiejsze dzięki moczeniu stóp w miodzie

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 08:30
Odpowiednie skarpetki, wygodne buty, plecak oraz dobre towarzystwo to niezbędne elementy pieszej wędrówki. Spędzanie wakacji "na nogach" ma w Polsce długie i bogate tradycje.
Audio
  • Każda pielgrzymka i wędrówka łatwiejsze dzięki moczeniu stóp w miodzie (Trójka/Wakacjo Leggins)
Pielgrzymka i wędrówka łatwiejsze dzięki moczeniu stóp w miodzie
Foto: PAP/Grzegorz Jakubowski

Miłośnicy długich spacerów ruszyli na pielgrzymkę na Jasną Górę. Najdłuższą trasę do przejścia mają piechurzy z północy kraju, bo ich spacer będzie trwał dwa tygodnie. Nogi podczas tak długiego marszu będą wystawione na ciężką próbę.
Jak podkreślają doświadczeni już wędrowcy, aby wygodnie maszerować, trzeba zadbać o odpowiedni ekwipunek oraz pamiętać o higienie stóp. - Zmęczone nogi najlepiej moczyć w wodzie z miodem - zdradza sekret afrykańskich biegaczy Krzysztof Łoniewski, dziennikarz redakcji sportowej Trójki i współorganizator akcji Biegam, bo lubię. - W Polsce polecamy miód spadziowy. To najlepszy miód do moczenia nóg przed długotrwałym marszem - dodaje dziennikarz.
Podczas wakacji zdecydowanie rośnie liczba spacerujących turystów, ale na polskich drogach i szlakach turystycznych o każdej porze roku można spotkać wielu wędrowców. - Turystyka piesza jest najprostszą formą spędzania czasu - podkreśla Stanisław Łódź, przodownik turystyki pieszej PTTK. - Niewymagającą żadnych nakładów finansowych - dodaje pan Stanisław.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między godziną 6.00 a 9.00.

(ah)

Zobacz więcej na temat: wakacje wakacje 2013

Czytaj także

Wakacje to czas ostrej walki na łokcie

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 11:05
Przeciętny urlopowicz podczas wypoczynku nie ma łatwego życia. Od samego rana toczy bitwy. O darmowe miejsce na plaży lub o święty spokój, który chcą mu zakłócić natrętni turyści szukający towarzystwa.
rozwiń zwiń