X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W upale płoną uczucia, a miłość wisi w powietrzu

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2013 09:50
Wakacje, plaża i gorące noce to idealne warunki do zawierania znajomości. Szukając nowej miłości trzeba jednak pamiętać, że wysokie ciśnienie panujące podczas upałów, ma duży wpływ na wzrok. Oko może być zawodne...
Audio
  • W upale płoną uczucia, a miłość wisi w powietrzu (Wakacjo leggins/Trójka)
Multimedialny Park Fontann na Podzamczu w Warszawie
Multimedialny Park Fontann na Podzamczu w WarszawieFoto: PAP/Grzegorz Jakubowski

Panujące obecnie w Polsce warunki pogodowe przypominają te, z opisywanych w romansach z rajskich wysp. - W nocy termometry pokazują nie mniej niż 18 stopni, żyjemy w warunkach tropikalnych - mówi profesor Halina Lorenc, klimatolog i dodaje, że to właśnie ta temperatura wywołuje gorączkę wakacyjnej nocy.
Tymczasem zdaniem psychologów wakacyjna miłość ma duży związek wcale nie z panującymi temperaturami i powietrzem, ale z naszym wyjątkowym wyglądem. - Wakacje to czas kiedy się rozluźniamy, relaksujemy, a także obnażamy się pokazując swoje wszystkie atuty cielesne - mówi Piotr Mosak, psycholog.
Szukając nowej miłości trzeba jednak pamiętać, że wysokie ciśnienie ma duży wpływ na obraz widzenia. Oko może zatem nas zawodzić. Jak twierdzi Halina Lorenc widzenie może być także zakłócane przez wiatry wiejące do Polski z Afryki . - Powietrze napływające z Sahary nie jest czyste i klarowne, bo górnymi prądami wraz z powietrzem przedostają się pyły piasków afrykańskich - tłumaczy ekspert.
Co robić, aby nie dać się ustrzelić zwodniczemu amorowi i uwodzić te właściwe osoby? Zapraszamy do wysłuchania.

Do wysłuchania odcinków "Wakacjo leggins" zapraszamy codziennie od poniedziałku do czwartku w porannym "Zapraszamy do Trójki" (godz. 6.00 - 9.00).

(ah)

Zobacz więcej na temat: pogoda wakacje wakacje 2013

Czytaj także

Upały niebezpieczne dla astmatyków

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2013 15:04
Dokuczają nam upały. Wysoka temperatura jest szczególnie niebezpieczna dla osób cierpiących na przewlekłe choroby układu oddechowego i układu krążenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sposoby na upał, czyli jak oszukać temperaturę

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2013 11:00
W najbardziej upalne dni, gdy słupek rtęci niebezpiecznie zbliża się do 40 stopni, warto uruchomić wyobraźnię, bo są sposoby na to, by nie odczuwać upału.
rozwiń zwiń