X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kiedy dzieci nie ma z nami …na wakacjach

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 11:20
- Sami narzucamy sobie blokady: nie mogę, mam dziecko, nie powinienem, źle to wygląda - mówi psycholog Piotr Mosak o ograniczeniach, jakie zwykle stawiają sobie rodzice. A gdy nadarzy się sposobność wakacyjnego wyjazdu bez pociech, jak wykorzystujemy ten czas?
Audio
  • Kiedy dzieci nie ma z nami …na wakacjach (Wakacjo Leggins/Trójka)
Kiedy dzieci nie ma z nami na wakacjach
Foto: Glow Images/East News

Okazuje się, że jest duże grono osób, które uwolnione od rodzicielskich obowiązków, wprost zachłystują się wolnością. Piotr Mosak wyjaśnia, że potrzeba nie mija, gdy staramy się być przykładnym rodzicem i odmawiamy sobie odrobiny szaleństwa na co dzień.

- Jest niezrealizowana, wypełnia nas coraz więcej takich sytuacji i pęczniejmy jak balon. Rzecz, której silnie pragniemy, a nie możemy mieć staje się obsesją, jak wreszcie ten balon pęka - dzieci wyjeżdżają, to to w niekontrolowany sposób wybucha - wyjaśnia psycholog.

Bywa, że głośne nocne Polaków rozmowy przekształcają się w nieporozumienia towarzyskie, z rękoczynami włącznie. Inni urządzają wielkie grillowanie na balkonie. Wszystko to chwilowe zachłyśnięcie się wolnością.

Jak odpoczywa się bez dzieci, słuchaj w audycji "Wakacjo leggins".

Do wysłuchania odcinków "Wakacjo leggins" zapraszamy codziennie od poniedziałku do czwartku w porannym "Zapraszamy do Trójki" (godz. 6.00 - 9.00).

(ed)

Czytaj także

Z urlopem jak z dzieckiem? Czekamy, a potem czar pryska...

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 10:55
Na urlop powinniśmy czekać jak na dziecko, które przez kilka miesięcy nosimy pod sercem. Nawet jeżeli długo oczekiwana pociecha w postaci urlopu nie odpowiada naszym wcześniejszym wyobrażeniom, to dlaczego nie mielibyśmy jej pokochać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zgubiłeś sens? Idź do biura rzeczy znalezionych

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2013 11:35
Podczas urlopu można zgubić niejedno. W dodatku nie zawsze muszą to być klucze od mieszkania. Wielu z nas potrafi stracić najróżniejsze przedmioty: od prawa jazdy aż po skuter czy betoniarkę…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zanim zjesz loda, ugryź się w język

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 11:00
- Wystarczy, że będziemy lizać lody bokiem języka. W ten sposób unikniemy większej ilości cukru - degustator, Marcin Woźniak radzi, jak latem unikać zbędnych kalorii.
rozwiń zwiń