X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zdjęcia z wakacji jak protezy pamięci?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2013 12:42
Przywozimy ich tysiące, nie mamy czasu oglądać, a uszkodzenie dysku albo karty pamięci potrafi zniszczyć wszystkie fotografie. Jak to jest zatem ze zdjęciami z wakacji?
Audio
  • Zdjęcia z wakacji jak protezy pamięci? (Wakacjo leggins/ Trójka)
Zdjęcia z wakacji jak protezy pamięci?
Foto: Glow Images/ East News

Podróżniczka Anna Olej-Kobus podkreśla, że żeby mieć zdjęcia mieszkańców miejsca, które odwiedzamy, trzeba pamiętać o ich zgodzie. - Jeżeli fotografujemy ludzi, wypadałoby uzyskać zgodę na zdjęcie. Czasami uczciwym układem jest nawet zapłacenie im. Jeżeli nie mamy czasu się z nimi poznać, a chcemy mieć taką pamiątkę, to możemy zapłacić – mówi podróżniczka.

Krzysztof Kobus zaznacza natomiast, że głównym zadaniem zdjęć wakacyjnych jest łapanie chwili. – Na zdjęciu starajmy się utrwalić dany moment. Ważniejsze od artystycznej kompozycji są emocje – dodaje podróżnik.

Najważniejszą kwestią pozostaje to, po co nam zdjęcia. Jeśli są tylko wakacyjną protezą pamięci, to istnieje zagrożenie, że wiele cennych chwil nam umknie bezpowrotnie.

Do wysłuchania odcinków "Wakacjo leggins" zapraszamy codziennie od poniedziałku do czwartku w porannym "Zapraszamy do Trójki" (godz. 6.00 - 9.00). Audycję przygotowują Barbara Marcinik i Marcin Gutowski. (ei)

Zobacz więcej na temat: fotografia wakacje