X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Automaty do gier są niebezpieczne dla dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 13:53
Zdaniem Moniki Perkowskiej, psychologa dziecięcego automaty mogą wywoływać u dzieci agresję, wiele z nich bowiem oferuje zabawy polegające na uderzaniu manekinów. Kolejnym niebezpieczeństwem jest ryzyko uzależnienia, szczególnie wysokie jeśli dziecko gra na automacie kuszącym wygraną.
Audio
  • Automaty do gier są niebezpieczne dla dzieci? (Wakacjo leggins/Trójka)
Automaty do gier są niebezpieczne dla dzieci?
Foto: Glow Images/East News

Pan Marek, wczasowicz i ojciec dwójki dzieci przyznaje, że przejście z maluchami koło błyskających automatów jest prawie niemożliwe. Dzieci za każdym razem chcą podejść i się pobawić. Zabawa jednak trwa bardzo krótko, najczęściej kilkadziesiąt sekund i dzieciom trudno zrezygnować po jednym razie.

Jak przyznaje w "Wakacjo leggins" właściciel firmy zajmującej się sprzedażą i wypożyczaniem automatów do gier dla dzieci zyski miesięczne z jednej maszyny wynoszą koło 200 złotych. Największy wpływ na dochody ma nie rodzaj automatu, ale też miejsce w którym został ustawiony.

Do wysłuchania odcinków "Wakacjo leggins" zapraszamy codziennie od poniedziałku do czwartku w porannym "Zapraszamy do Trójki" (godz. 6.00 - 9.00). Audycję przygotowują Barbara Marcinik i Marcin Gutowski.

gs

Czytaj także

Z urlopem jak z dzieckiem? Czekamy, a potem czar pryska...

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 10:55
Na urlop powinniśmy czekać jak na dziecko, które przez kilka miesięcy nosimy pod sercem. Nawet jeżeli długo oczekiwana pociecha w postaci urlopu nie odpowiada naszym wcześniejszym wyobrażeniom, to dlaczego nie mielibyśmy jej pokochać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy dzieci nie ma z nami …na wakacjach

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 11:20
- Sami narzucamy sobie blokady: nie mogę, mam dziecko, nie powinienem, źle to wygląda - mówi psycholog Piotr Mosak o ograniczeniach, jakie zwykle stawiają sobie rodzice. A gdy nadarzy się sposobność wakacyjnego wyjazdu bez pociech, jak wykorzystujemy ten czas?
rozwiń zwiń