X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agresja na plaży – jak można się bronić?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 12:33
Na plaży często możemy usłyszeć więcej, niż byśmy sobie życzyli. Psycholog Maria Rotkiel tłumaczy, że są to formy agresji, na które odpowiednio należy reagować.
Audio
  • Agresja na plaży? Maria Rotkiel i Jerzy Bralczyk radzą, jak można się bronić (Wakacjo leggins/ Trójka)
Agresja na plaży  jak można się bronić?
Foto: Glow Images/ East News

– Kto z kim śpi, gdzie pracuje, co robi. Nawet jak człowiek nie chce, usłyszy o wszystkim, od ślubów po pogrzeby – denerwuje się jeden z plażowiczów.

Maria Rotkiel tłumaczy, że takie zachowanie można uznać za formy agresji. -Jak ktoś się naprzykrza, irytuje nas, przekracza naszą granicę prywatności, to też są zachowania agresywne. Pamiętajmy więc, że asertywność, to też umiejętność stanowczego stawiania granic. Możemy przecież stanowczo poprosić, żeby nam ktoś nie przeszkadzał w odpoczynku – mówiła psycholog w audycji "Wakacjo leggins”.

Wygląda więc na to, że plaże mamy pełne agresji i to nie tylko, kiedy spotykają się na nich marynarze z obcego raju i rodzimi kibice. Jak sobie z tym radzić?

Można zmienić miejsce plażowania, albo unikać konkretnych osób. Natomiast prof. Jerzy Bralczyk podpowiada sposób… na pacyfikację. Na czym on polega? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Do wysłuchania odcinków "Wakacjo leggins" zapraszamy codziennie od poniedziałku do czwartku w porannym "Zapraszamy do Trójki" (godz. 6.00 - 9.00). Audycję przygotowują Barbara Marcinik i Marcin Gutowski.

(ei)

Czytaj także

Jak tanio spędzić tydzień nad Bałtykiem? "To możliwe"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 10:00
Tygodniowy urlop nad polskim morzem nierzadko kosztuje tyle samo, co równie krótki "wypad" do Egiptu. Ceny w nadbałtyckich kurortach bywają tak wygórowane, że bywają już nawet obiektami żartów. Ale dla chcącego nic trudnego - nad Bałtykiem można znaleźć dobre i tanie hotele, bądź pensjonaty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Automaty do gier są niebezpieczne dla dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 13:53
Zdaniem Moniki Perkowskiej, psychologa dziecięcego automaty mogą wywoływać u dzieci agresję, wiele z nich bowiem oferuje zabawy polegające na uderzaniu manekinów. Kolejnym niebezpieczeństwem jest ryzyko uzależnienia, szczególnie wysokie jeśli dziecko gra na automacie kuszącym wygraną.
rozwiń zwiń