X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ciupaga z pozdrowieniami z... Sopotu

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 16:02
Po pamiątki nie trzeba wyruszać za morze, ale nad morze. Najlepiej nad nasze, polskie, gdzie można kupić ciupagę wyprodukowaną przez Azjatów w Wólce Kosowskiej pod Warszawą.
Audio
  • Co przywozimy z wakacji? (Trójka/ Wakacjo Leggins)
Ciupaga z pozdrowieniami z... Sopotu
Foto: Glow Images/East News

- Podczas naszych wyjazdów zbieramy wszystko: świecidełka, naklejki, etykiety z opakowań, gazety. Te z krajów trzeciego świata mają dodatkową wartość, gdy są pogniecione i utłuszczone rzeczami, które kupujemy na bazarach - opowiadają Barbara i Aleksander Acher-Chanda.

Gdy już tęskno im za dalekimi podróżami, z pamiątek robią kolaże. - W każdym kraju śmieci są inne. Jak je złożymy w kolaż, to dopiero wtedy widzimy, jaki kraj odwiedziliśmy. Dopiero wtedy wychodzą kolory. Bardziej niż na zdjęciach - mówią zgodnie podróżnicy.

Do wysłuchania odcinków "Wakacjo leggins" zapraszamy codziennie od poniedziałku do czwartku w porannym "Zapraszamy do Trójki" (godz. 6.00 - 9.00). Audycję przygotowują Barbara Marcinik i Marcin Gutowski.
jl

Zobacz więcej na temat: wakacje wakacje 2013

Czytaj także

Wakacyjne rozmówki. Polaków wczasy za granicą

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 11:09
Coraz więcej Polaków decyduje się spędzić wakacje za granicą. Wielu z nich zna język angielski. Jednak mimo jego znajomości i tak możemy mieć poważne problemy z komunikacją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy dzieci nie ma z nami …na wakacjach

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 11:20
- Sami narzucamy sobie blokady: nie mogę, mam dziecko, nie powinienem, źle to wygląda - mówi psycholog Piotr Mosak o ograniczeniach, jakie zwykle stawiają sobie rodzice. A gdy nadarzy się sposobność wakacyjnego wyjazdu bez pociech, jak wykorzystujemy ten czas?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zrobić, jeśli na wakacjach zostaniesz bankrutem?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 11:00
Podczas letnich miesięcy, czyli w najgorszym z możliwych dla turystów momencie, padają biura podróży. A jak ma sobie radzić wczasowicz, który leżąc pod palmą stwierdza, że przesadził z wydatkami?
rozwiń zwiń