Łukasz Supergan poznał tajemnice gór Iranu

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 13:22
- Iran to nie jest raj na ziemi. Mimo że dość szybko otwiera się na świat, to jednak cały czas jest to państwo policyjne - opowiadał w Trójce podróżnik, który jednocześnie przyznaje, że zakochał się w irańskich górach.
Audio
  • Opowieść o podróży przez góry Iranu (Audycja pod-Różna/ Trójka)
Łukasz Supergan bardzo upodobał sobie samotne podróże
Łukasz Supergan bardzo upodobał sobie samotne podróże Foto: arch. pryw. Ł. Supergana

Łukasz Supergan szczególnie wspomina góry Zagros, wzdłuż granicy z Irakiem. - Gdyby chcieć przejść całe te góry, trzeba pokonać grubo ponad 2 tys. kilometrów. Najwyższe szczyty mają 4,5 tys. metrów, ale nie trzeba na nie wchodzić. Ja trzymałem się dolin i przełęczy - opowiada podróżnik.

Gość Trójki przyznaje, że są to góry pustynne, wobec czego wędrówka po nich jest wyzwaniem logistycznym i kondycyjnym. Do tego zupełnie nie ma tam infrastruktury turystycznej. Jak zatem radzić sobie z jedzeniem, wodą i miejscem do spania? Czy po irańskich górach można chodzi w pojedynkę? Między innymi o tym opowiada Łukasz Supergan.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której mówimy też o ciekawostkach podróżniczych i sprawdzamy, co słuchać w Bratysławie.

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autorzy: Marcin Pośpiech, Łukasz Karusta
Goście: Łukasz Supergan (podróżnik, autor książki o Iranie), Małgorzata Wojcieszyńska (Polka mieszkające w Bratysławie)
Data emisji: 17.12.2016
Godzina emisji: 8.31

ei/mk

Czytaj także

Na hulajnodze i stopem przez świat. "Podróż tworzą ludzie"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 17:52
- Historie i przygody w podróży tworzą ludzie. Oczywiście są atrakcje i różne zabytki, ale bez ludzi to wszystko traci sens - mówi podróżnik, Tomasz Jakimiuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zagraża orangutanom na Borneo?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 11:00
Doktor Paweł Rabiega wyrusza w najdalsze zakątki świata, żeby pomagać chorym zwierzętom. W tym wydaniu audycji wracamy do rozmowy z niezwykłym lekarzem weterynarii.
rozwiń zwiń