Afryka gola!, czyli koalicja kibicowania i podróżowania

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 10:00
Ilu podróżników, tyle impulsów do poznawania świata. W kolejnym odcinku "Audycji pod-Różnej" rozmawiamy z miłośnikiem Afryki i piłki nożnej, który zwiedza Czarny Ląd jako podróżnik i kibic.
Audio
  • Afryka gola!, czyli koalicja kibicowania i podróżowania (Audycja pod-Różna/Trójka)
Kibice na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej 2010 w RPA
Kibice na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej 2010 w RPAFoto: fstockfoto/Shutterstock.com

Michał Zichlarz dziennikarz i autor książki "Afryka gola! Futbol i codzienność", w rozmowie z Marcinem Pospiechem i Łukaszem Karustą opowiada o tym, jak miłość do futbolu zainspirowała go do dalekich podróży.

Uczestnictwo w afrykańskich imprezach sportowych to jego sposób na zwiedzanie krajów kontynentu. Dziennikarz regularnie jeździ w miejsca, gdzie obywają się mistrzostwa i ważne rozgrywki futbolowe.

Co mówi o sytuacji i finansowaniu afrykańskiej piłki? Czym jest ten sport dla mieszkańców Czarnego Lądu i jest on tam tak popularny jak w Europie? Za który afrykański kraj będzie trzymał kciuki podczas mundialu? Na te i inne pytania Michał Zichlarz odpowiada na naszej antenie.

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autorzy: Marcin PośpiechŁukasz Karusta
Gość: Michał Zichlarz (dziennikarz, podróżnik, autor książki i bloga "Afryka gola! Futbol i codzienność")
Data emisji: 27.10.2017
Godzina emisji: 8.49

iwo/ab

Czytaj także

Gdzie można się przytulić do koali?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 09:00
– Koale są niezwykle sympatycznymi, lecz leniwymi zwierzętami. Ich życie polega głównie na spaniu i jedzeniu eukaliptusa – mówił w Trójce Paweł Kiliański autor bloga "Brunet w podróży".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Kamiński i czaszka jaguara

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 16:00
Marka Kamińskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Słynny podróżnik kojarzy się zwykle z wyprawami na bieguny. W audycji opowiadał jednak o nieco innym kierunku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie w Japonii: beton i serdeczni ludzie

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 14:00
– Japończycy mnie inspirują. Uczę się od nich tego, czego mi chyba brakowało: przepraszania, dziękowania, szacunku i zrozumienia. Kocham ich – mówi mieszkający na japońskiej wyspie Enoshima Łukasz Jakubowski.
rozwiń zwiń