X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Samotna podróż kończy się wieloma przyjaźniami

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 12:35
– W Polsce panuje przekonanie, że samotna podróż to droga przez mękę, nuda. Tymczasem w podróży można poznać wielu fascynujących ludzi – powiedział w radiowej Trójce Paweł Eisenbart.
Audio
  • "Samotna podróż kończy się wieloma przyjaźniami" (Audycja pod-Różna/Trójka)
Według Federacji Konsumentów, tylko 1 proc. klientów biur podróży składa reklamacje
Według Federacji Konsumentów, tylko 1 proc. klientów biur podróży składa reklamacjeFoto: Marina Poushkina/shutterstock.com/cc

Paweł Eisenbart, zainspirowany Trójkowymi audycjami podróżnymi, rzucił pracę na 16 miesięcy i wyruszył w świat. Odwiedził 4 kontynenty, 16 państw. Zawitał m.in. do Nowej Zelandii.  Podróżowałem autostopem, spałem pod namiotem. W drodze poznałem m.in. fanki polskiego zespołu metalowego Behemot i strażników więziennych, którzy jechali na wyjazd integracyjny  opowiadał.

Jak stwierdził, mimo iż w podróż wyruszył sam, nie czuł się samotny. Wskazał, że np. w Azji Południowo-Wschodniej ludzie nie mają oporów i chętnie podejmują rozmowę z nieznajomymi.  Miałem mnóstwo takich sytuacji, że poznawałem kogoś w drodze i przez kolejne dni podróżowaliśmy razem. Mam świetne znajomości z wielu krajów  wyjaśnił.

Jednak w jednym z państw, które odwiedził słuchacz, ludzie byli tak zamknięci, że mężczyzna miał nawet problem z uzyskaniem odpowiedzi na pytanie, jak dojść do metra. Jakie to państwo? Odpowiedź w audycji.

W audycji mówimy także o:

  • mapie niebezpieczeństw dla podróżników  Travel Risk Map;
  • toaletowej rewolucji w Chinach;
  • tym, jakie języki są najbardziej zagrożone wyginięciem.

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autorzy: Marcin PośpiechŁukasz Karusta
Gość: Paweł Eisenbart
Data emisji: 8.12.2017
Godzina emisji: 8.47

kk/iwo

Czytaj także

Ekspresowa podróż dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 13:35
– Do podróżowania nie potrzeba powodu. Często nawet nie potrzeba celu – mówi w Trójce Katarzyna Maniszewska, autorka książki "Podróżnik bez powodu. W 40 dni dookoła świata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Birma – zupełnie nowe azjatyckie doświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 10:00
– Ten kraj bardzo intensywnie się zmienia. Najsłynniejsze miasta, ikony Birmy, takie jak Bagan czy Mandalay, przeżywają nieprawdopodobny bum turystyczny – mówi w Trójce podróżnik Tomek Tułak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Człowiek w przystępnej cenie". Urszula Jabłońska: Tajlandia ma dwie strony

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 15:45
– Starałam się pokazać Tajlandię od takiej strony, której zwykli turyści, jadący tam na kilka tygodni, raczej nigdy nie zobaczą. A wiem to, ponieważ sama byłam taką turystką – powiedziała w radiowej Trójce dziennikarka i reportażystka.
rozwiń zwiń