Podróżnik spłukany, czyli podróżowanie bez pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 11:22
– Pieniądze w podróżowaniu nie grają aż tak dużej, ważnej roli, jak to się przedstawia – stwierdził podróżnik Jakub Jagodziński.
Audio
  • Podróżnik spłukany, czyli podróżowanie bez pieniędzy (Audycja pod-Różna/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: everst/Shutterstock.com

shutterstock_1056798122 alaska gory 1200.jpg
Ekstremalna podróż poślubna

Jak podróżować, gdy mamy mały budżet?  Początkowo może nam się wydawać, że jest to jakieś ograniczenie, że nie możemy skorzystać z pewnych wygód, które kojarzą się z turystyką, ale - paradoksalnie - otwiera to przed nami nowe drzwi. Musimy szukać alternatywnych rozwiązań. Odkrywamy rzeczy, o których pewnie byśmy nie słyszeli podróżując w wersji all-inclusive  podkreślił gość "Audycji pod-Różnej".

– Podróżowanie za grosze wymaga kreatywności, ale i dobrego przygotowania. Musimy wcześniej zorientować się, gdzie będziemy mogli tanio spać i jeść – powiedział Jakub Jagodziński i wskazał w radiowej Trójce rozwiązania, jakie sprawdziły się u niego.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której mówiliśmy także o tym, że:

  • Chorwacja została doceniona przez brytyjski dziennik "The Guardian", który przygotował ranking najlepszych nadmorskich miast południa Europy,
  • w Australii z każdym rokiem ubywa koali, dlatego władze na ochronę torbaczy zdecydowały się przeznaczyć 34 mln dolarów,
  • w Nowym Tomyślu, w Wielkopolsce, w przyszłym roku powstanie Muzeum Szparaga.

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autorzy: Marcin PośpiechŁukasz Karusta
Gość: Jakub Jagodziński (podróżnik, autor bloga Broke On The Road)
Data emisji: 18.05.2018
Godzina emisji: 8.49

kk/kw

Czytaj także

5500 km rowerem, czyli Indian Pacific Wheel Race

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 11:00
Kurier rowerowy z Wrocławia przemieżył Australię, a jakże, rowerem. Wystartował na zachodzie, a wyprawę zakończył w Sydney. Wszystko to w ramach Indian Pacific Wheel Race.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Upały, mango i ropa naftowa". Największe przekleństwa Wenezueli

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 09:15
– Kiedyś w Polsce trzeba było gromadzić drewno i żywność przed zimą. Tam nigdy tego nie trzeba było robić, bo nie ma zimy. Nie trzeba zbierać, akumulować. Nie trzeba zarabiać, nie trzeba pracować. Jest dobrze. Tylko nigdy nie jest lepiej – ocenia Wojciech Ganczarek, który spędził w Ameryce Południowej 5 lat. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cel: zwiedzić wszystkie kraje świata i przejść na emeryturę

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 12:00
Hubert Pleskot ma 24 lata i odwiedził już około 60 krajów. Przed trzydziestką chce zobaczyć wszystkie państwa świata i... przestać pracować. - Do tego czasu chciałbym mieć pasywny dochód - wyjaśnia.
rozwiń zwiń