Iran – nieodkryty raj na "osi zła"?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 09:00
Serdeczni ludzie, przepiękne góry, setki kilometrów plaż – brzmi jak opis turystycznego raju. A jednak Iran, który ma wszystkie te zalety, jest wciąż omijany szerokim łukiem przez większość urlopowiczów.
Audio
  • Czym może zaskoczyć nas Iran? (Audycja pod-Różna/Trójka)
Lorestan, Iran
Lorestan, IranFoto: Shutterstock/Mahsa

Najważniejszym powodem jest z pewnością przekonanie o niepokojach i konfliktach w tym rejonie. W 2002 roku George W. Bush uznał ten kraj, wraz z Irakiem i Koreą Północną, za państwo "osi zła".

szczupak 1200 free
Współczesny Iran według Bartka Gila

Podróżnik Rafał Król przekonuje, że odwiedzając Iran obecnie, nie ma się czego obawiać. – Jeśli chodzi o czas polityczny, to jest znakomicie. Iran trochę rozszczelnił się na turystów, pod koniec rządów prezydenta Baracka Obamy podpisano porozumienie na temat zawieszenia irańskiego programu nuklearnego w zamian za zawieszenie sankcji – tłumaczy gość "Audycji pod-Różnej".

Jednak niedawno porozumienie to zostało zerwane. Czy wpłynęło to na bezpieczeństwo w kraju? Czy o Iranie można powiedzieć, że jest krajem tolerancyjnym religijnie? W jakich miesiącach najlepiej tam pojechać? Zachęcamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autorzy: Marcin PośpiechŁukasz Karusta
Gość: Rafał Król (podróżnik)
Data emisji: 22.06.2018
Godzina emisji: 8.47

mg/mk

Czytaj także

Saamowie - lud z krainy skutej lodem

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 12:53
O ludności zamieszkującej północną część Skandynawii, opowiadał Jakub Karp, który wielokrotnie miał możliwość spotkania się z Saamami. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Syria - kraj, który był muzeum pod gołym niebem

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 13:40
Kraj od siedmiu lat trawiony wyniszczającą wojną kiedyś zachwycał wielokulturowością i starożytnym dziedzictwem. W "Audycji pod-Różnej" wyruszyliśmy do Syrii z czasów pokoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cel: zwiedzić wszystkie kraje świata i przejść na emeryturę

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 12:00
Hubert Pleskot ma 24 lata i odwiedził już około 60 krajów. Przed trzydziestką chce zobaczyć wszystkie państwa świata i... przestać pracować. - Do tego czasu chciałbym mieć pasywny dochód - wyjaśnia.
rozwiń zwiń