Samochodem wyścigowym w Tajlandii

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 09:15
W "Audycji pod-Różnej" zapraszamy na rozmowę o torach wyścigowych południowo-wschodniej Azji z Lukasem Drozdowiczem, który w Tajlandii jeździ samochodem wyścigowym
Audio
  • Samochodem wyścigowym w Tajlandii (Audycja pod- Różna/Trójka)
Lukas Drozdowicz w Tajlandii
Lukas Drozdowicz w Tajlandii Foto: Lukas Drozdowicz

Lukas Drozdowicz to jedyny Polak, który bierze udział w tego typu wyścigach. – Mam nadzieję, że uda mi się pojechać po raz pierwszy w polskich barwach na największym torze wyścigowym w Tajlandii. Zależy mi na zrobieniu identyfikacji wizualnej, które będzie miała jasny i wyraźny przekaz. Polska nie jest tutaj znana, dlatego liczę, że uda się zaprezentować nasz kraj – mówi Lukas Drozdowicz

– Kiedy jeszcze szukałem sposobów, aby wystartować w wyścigu okazało się, że najbliższe zawody odbędą się w roku 2554. Na szczęście jak okazało się, tam obowiązuje inny kalendarz. Pojechałem na ten tor wyścigowy. Wiedziałem już jak zgłosić samochód i jak go wynająć. Udało się wystartować, chociaż bez spektakularnego efektu. Za drugim razem było już lepiej i wygrałem wyścig – dodaje.

Jak wyglądają wyścigi samochodowe w w Tajlandii? Jak żyje się w tym kraju i dlaczego warto być ostrożnym, podróżując po drogach w tej części Azji? Więcej w nagraniu audycji.

W audycji również:

  • podróbka szlaku do Santiago De Compostela;
  • skutki fałszywego alarmu bombowego na lotnisku;
  • cyrk na wysokim poziomie w Lublinie.

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autorzy: Marcin PośpiechŁukasz Karusta
Gość: Lukas Drozdowicz (kierowca wyścigowy)
Data emisji: 27.07.2018
Godzina emisji: 8.44

kb/kw

Czytaj także

Iran – nieodkryty raj na "osi zła"?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 09:00
Serdeczni ludzie, przepiękne góry, setki kilometrów plaż – brzmi jak opis turystycznego raju. A jednak Iran, który ma wszystkie te zalety, jest wciąż omijany szerokim łukiem przez większość urlopowiczów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przygoda i Przypał. Wyprawa na Syberię

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 09:30
Gośćmi audycji byli Kapitan i Admirał: Przygoda i Przypał, czyli podróżniczy duet: Szymon Przebinda i Eryk Krysowski. Panowie postanowili wybrać się na Syberię, jednak nie okrętem, ale na czterech kołach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego warto wybrać się do Indii?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 13:38
– To kraj, który należy odkrywać, a nie tylko zwiedzać – mówi Joanna Mazumdar, która na stałe mieszka w Indiach. 
rozwiń zwiń