Tajemnice opuszczonego miasta i elektrowni w Czarnobylu

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 09:00
– Zawsze interesowały mnie miejsca opuszczone, z ciekawą historią w tle. Fascynuje mnie świat po apokalipsie – mówi Tomasz Ilnicki, który od kilku lat eksploruje zamkniętą strefę czarnobylskiej elektrowni i miasta Prypeć.
Audio
  • Wyprawa do Czarnobyla i opuszczonego miasta Prypeć (Audycja pod-Różna/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

– Sama elektrownia w Czarnobylu jest najmniej ciekawym miejscem. Jej obszar możemy porównać do powierzchni Luksemburga. Znajduje się tam ogrom reliktów z czasów zimnej wojny. Ciekawym obiektem jest tzw. oko Moskwy, czyli potężny radar horyzontalny o wysokości 150 metrów – dodaje podróżnik.

Jak obecnie wygląda życie w Czarnobylu i opuszczone miasto Prypeć? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której mówimy także o:

  • Polaku, który samotnie przeszedł największą pustynię w Azji;
  • tegorocznym najtańszym ośrodku narciarskim na świecie;
  • popularności podróży w pojedynkę.
***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech
Gość: Tomasz Ilnicki (podróżnik)
Data emisji: 19.10.2018
Godzina emisji: 8.47

kb/mk

Czytaj także

Tibesti, czyli nieznane oblicze Sahary

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 12:37
– Kiedyś jako dziecko dostałem globus. Była na nim duża Afryka, a w niej ogromna Sahara, na której nie dało się nic zaznaczyć. Były tam tylko Góry Tibesti. I tak od 6. czy 7. roku życia miałem ochotę zobaczyć Góry Tibesti. To było moje marzenie – opowiada podróżnik Jan Szuro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zgłębić meandry latynoskiej duszy

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 13:15
– Moja 7-miesięczna podróż zaczęła się na Karaibach. Później było Portoryko, Dominikana, Kuba, Meksyk i Ameryka Centralna - mówi w "Audycji Pod-różnej" Paulina Lewandowska, która nazywa siebie podróżniczką uzależnioną od polskich gór i Ameryki Łacińskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rowerem przez świat rodzinnie

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 09:15
Przemierzanie jednośladem różnych zakątków globu, to ich pasja. Od niedawna swoją miłością do podróżowania para próbuje zarazić również córkę. Jak podróżnicy radzą sobie z dzieckiem w czasie wypraw?
rozwiń zwiń