Podróż do krainy niedźwiedzi – duchów

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 09:00
– Wśród lokalnej ludności od zawsze mieły status pół-boski. Mowa o niezwykle rzadkim gatunku niedźwiedzi, zamieszkujących lasy na zachodzie Kanady. Ze względu na kolor sierści, nazywane są "duchami" – mówi Marcin Pośpiech.
Audio
  • Wśród białych niedźwiedzi (Audycja pod-Różna/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: tommileew/Pixabay

W czasie samotnej wyprawy, do niedźwiedzi – duchów dotarła Kamila Kielar, która za ten wyczyn została nagrodzona w tym roku Kolosem w kategorii Podróż.

– To szalenie inteligentne zwierzęta. Każdy ma swój charakter, osobowość i system zachowań. Obserwowanie ich jest fascynujące. To najrzadsze niedźwiedzie na świecie. Żyje ich około 150 osobników. Biały kolor ich futra wynika z mutacji, ale nie są to albinosy – opowiada podróżniczka.

Czy da się rozmawiać z niedźwiedziami? Dlaczego kolor futra ma wpływ na to, jak dobrze zwierzę radzi sobie z łowieniem ryb? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której mówimy także o:

  • zakazie wstępu do amsterdamskiej dzielnicy czerwonych latarni;
  • najbardziej zalesionych krajach Unii Europejskiej;
  • sprzedaży małej włoskiej wyspy.
***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech
Gość: Kamila Kielar (podróżniczka)
Data emisji: 29.03.2019
Godzina emisji: 8.47

ml

Czytaj także

Pieszo przez Ziemię Świętą

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 09:00
Podróżnik Łukasz Supergan odbył piesza wędrówkę wzdłuż długodystansowego szlaku, przecinającego całość terytorium Izraela. Liczy on 1020 km i przecina wszystkie strefy geograficzne tego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wędrówka Szlakiem Abrahama

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 09:00
W poprzednim wydaniu "Audycji pod-Różnej" podróżnik Łukasz Supergan opowiadał o swojej wędrówce po Izraelskim Szlaku Narodowym. Tym razem, opowiedział o podróży po terytorium Palestyny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zaplanować 25 urlopów w roku?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 09:00
– To, co inspiruje, ale i czasem frustruje moich czytelników, to fakt że co dwa tygodnie publikuję zdjęcie z innego miejsca na świecie – mówi Jakub Bączek, biznesmen, trener mentalny i pisarz.
rozwiń zwiń