Jak zdobywać fundusze na dalekie wyprawy?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 09:00
Dalekie podróże, zwłaszcza te ekstremalne nie należą do najtańszych. Jak mimo ogromnych kosztów takich wyjazdów nie rezygnować z marzeń? 
Audio
  • Niewielki wydatek i daleka podróż? (Audycja pod-Różna/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Jacob Lund

Okładka książki "Projekt: wyprawa" Okładka książki "Projekt: wyprawa"

Odpowiedź na to pytanie zna Michał Leksiński, podróżnik, który zdobył największe szczyty świata. Do księgarń właśnie trafiła jego książka "Projekt: wyprawa", która ma ułatwić każdemu planowanie dalekiego wyjazdu. 

– Wyzwania podróżnicze zazwyczaj opiewają na bardzo duże sumy. To czasami są kwoty rzędu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wtedy wchodzi w grę współpraca ze sponsorami czy różnymi firmami – mówi Michał Leksiński, autor książki "Projekt: wyprawa".

Jak zdobywać sponsorów na podróże? Czy wyprawy łączą się ze światem korporacji i biznesu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której mówiliśmy również o:

  • Nietypowym stażu na Malediwach w luksusowym hotelu;
  • ograniczaniu turystów w jednym z włoskich miasteczek;
  • przeszklonych pociągach w Kanadzie. 
***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech
Gość: Michał Leksiński (podróżnik)
Data emisji: 7.06.2019
Godzina emisji: 8.46

kw/gs

Czytaj także

Jacy są Irańczycy?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 09:34
– Trafiliśmy do miasta Chur, gdzie znaleźliśmy hotel prowadzony przez starsze małżeństwo i ich dwie córki, z którymi przegadaliśmy bardzo dużo, o tym jacy w Iranie są ludzie – mówi Agnieszka Gościniewicz, podróżniczka. Podkreśla, że czuła się w tam bardzo bezpiecznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Himalaje nieodkryte. Wędrówki przez Indie, Bhutan i Pakistan

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 14:02
Po sukcesie pierwszych dwóch etapów polskiego przejścia Wielkiego Szlaku Himalajskiego w Nepalu, Bartosz Malinowski i Joanna Lipowczan zdecydowali się kontynuować eksplorację Himalajów w Indiach, Bhutanie i Pakistanie. – Przed nimi trzeci etap wyprawy – Himalaje Pakistanu – mówi podróżnik. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Wietnamu do Polski na dwóch kółkach

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 08:55
Pokonanie 15 tys. kilometrów w 19 krajach, w ciągu sześciu miesięcy, na rowerze – Mikołaj Konior, w krótkiej rozmowie z Marcinem Pośpiechem zdradził swój sposób na oderwanie się od dotychczasowego, wypełnionego stresem życia.
rozwiń zwiń