Australia – raj na drugim krańcu świata. Czy na pewno?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 08:50
– Choć wydaje nam się, że Australia jest nam bliska kulturowo, to różnice są spore. Wszystko zależy od tego, czy jestesmy w stanie się otworzyć, zaaklimatyzować i polubić tę inność – mówi mieszkająca w Melbourne Beata Poznerowicz.
Audio
  • Jak trudne jest życie w Australii? (Audycja pod-Różna/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

– Życie w Australii nie jest tak różowe, ja mogłoby się nam w Polsce wydawać. To kraj, gdzie co prawda bezrobocie sięga 5 proc., ale ciężko jest znaleźć pracę młodym ludziom lub tym, którzy przyjeżdżają tu z wizą Work & Travel. Zdarza się, że ludzie ci są oszukiwani i nie płaci im się według stawek rządowych – mówi Beata Poznerowicz.

Dlaczego rozmówczyni Marcina Pośpiecha nazywa Australię "państwem policyjnym"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której mówimy także o nowym pomyśle władz Paryża na komunikację miejską dla turystów.

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech
Gość: Beata Poznerowicz (Polka mieszkająca w Australii)
Data emisji: 12.07.2019
Godzina emisji: 8.46

ml/mk

Czytaj także

 Haka, czyli maoryski taniec dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 08:55
– Haka znaczy taniec. Są haki dziękczynne i takie, które wykonuje się na weselach czy pogrzebach. Haka "Ka mate" to taniec bojowy, który kiedyś wykonywało się przed konfrontacją z wrogiem, teraz można wykonywać go przed dowolną konfrontacją – mówi Jakub Szymczyna, organizator warsztatów haki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zdobywać fundusze na dalekie wyprawy?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 09:00
Dalekie podróże, zwłaszcza te ekstremalne nie należą do najtańszych. Jak mimo ogromnych kosztów takich wyjazdów nie rezygnować z marzeń? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kraina łososia i indywidualistów – o podróży przez Alaskę

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 09:00
Bezludna kraina pełna zwierząt, wysokich gór i lodowców – w tym wydaniu audycji mówimy o największym, a zarazem najdzikszym stanie USA – Alasce. 
rozwiń zwiń