Wielki Szlak Himalajski i Bartosz Malinowski – trzeci etap za nim

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 08:50
Bartosz Malinowski zakończył właśnie trzeci etap Wielkiego Szlaku Himalajskiego, którego postępy relacjonowalismy w poprzednich wydaniach audycji. Czas na podsumowanie tej wyprawy!
Audio
  • Rozmowa z himalaistą, Bartoszem Malinowskim (Audycja pod-Różna/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Daniel Prudek

– To była absolutnie wyjątkowa wyprawa, jedna z najbardziej niezwykłych pod każdym względem, zdarzyło się wtedy najwięcej niezwykłych przygód. Trasa, którą przechodziliśmy, okazała się absolutnie dziewicza i nierozpoznana – opowiada himalaista. – Już od początku, kiedy przechodziliśmy pierwsze przełęcze powyżej 500 tys. metrów, okazało się, że ostatnia zima była wyjątkowo śnieżna, część tych przełęczy jest zupełnie nie do przejścia, zalegają jeszcze potężne ilości śniegu. Staraliśmy się kontynuować drogę, niemniej jednak było to obciążone wysokim zagrożeniem, chociażby ze względu na lawiny śnieżne, na lawiny kamieni, na wezbrane potoki, na potężne rzeki – wylicza.

Z Bartoszem Malinowskim rozmawialiśmy także o wielkiej uczcie podróżnika w górach, która przyciągnęła do obozu ...niedźwiedzia oraz o planach kolejnych wypraw.

Zapraszamy do wysłuchania audycji!

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech
Gość: Bartosz Malinowski (podróżnik)
Data emisji: 26.07.2019
Godzina emisji: 8.44

kr

Czytaj także

Artur Hajzer, czyli ikona himalaizmu

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 09:00
Ukazała się niedawno pierwsza biografia Artura Hajzera, twórcy programu Polski Himalaizm Zimowy. Jej autor, Bartek Dobroch, był gościem Pawła Drozda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Himalaje nieodkryte. Wędrówki przez Indie, Bhutan i Pakistan

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 14:02
Po sukcesie pierwszych dwóch etapów polskiego przejścia Wielkiego Szlaku Himalajskiego w Nepalu, Bartosz Malinowski i Joanna Lipowczan zdecydowali się kontynuować eksplorację Himalajów w Indiach, Bhutanie i Pakistanie. – Przed nimi trzeci etap wyprawy – Himalaje Pakistanu – mówi podróżnik. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Milewska: mogłam sobie pozwolić na wiele

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 13:00
Anna Milewska – aktorka przez wiele osób kojarzona głównie dzięki roli Julii w serialu "Złotopolscy", wdowa po Andrzeju Zawadzie. W rozmowie z Michałem Olszańskim wspominała 47 lat przeżytych z legendarnym himalaistą.
rozwiń zwiń